Україна від'єднається від енергосистеми Росії та приєднається до європейської
19:01 08.10.2021
261

Україна приєднається до європейської енергетичної системи. Синхронізація з енергосистемою ENTSO-E планується 2023-го року.

Таку заяву зробив міністр енергетики Герман Галущенко під час виступу у Верховній Раді України.

Ми готуємося до синхронізації нашої енергосистеми з європейською енергосистемою ENTSO-E. Зараз це один з найголовніших проектів для української енергетики,
– запевнив міністр.

Він також додав, що цієї зими енергосистема України має пройти перший тестовий період роботи в ізольованому режимі. Це важливо для її подальшої синхронізації з європейською.

"До кінця 2022 року ми повинні вийти в паралельну роботу з європейською енергосистемою. У 2023 році – на повноцінну роботу енергосистема України синхронно з європейською", – заявив міністр.

2021-го року Україна наблизилася до інтеграції електромереж з країнами Євросоюзу. Ухвалено попереднє рішення про сертифікацію НЕК «Укренерго», як оператора системи передачі (ОСП) європейського зразка за моделлю ISO (Independent System Operator).

Нагадаємо, що наприкінці серпня міністр енергетики України Герман Галущенко та міністр енергетики США Дженніфер Гренхольм підписали спільну заяву щодо посилення двосторонньої співпраці у сферах енергетики та клімату.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також