Євросоюз поки не викреслює Україну зі списку безпечних країн
09:57 19.10.2021
253

Європейський Союз поки не ухвалював формального рішення вилучення України зі списку безпечних держав у зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19, але може це зробити.

Про це повідомив у Фейсбуці речник МЗС Олег Ніколенко.

Ніколенко прокоментував інформацію ЗМІ, що ЄС цього тижня вилучить Україну зі списку безпечних країн, для чиїх громадян державам Євросоюзу рекомендовано знімати ковідні обмеження на в’їзд.

Ніколенко відзначив, що формально ЄС ще не ухвалив відповідне рішення. Однак у разі вилучення України зі списку дія безвізового режиму не скасовується. Натомість рішення вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби.

Він зазначив, що рішення про можливе виключення України із зеленої зони не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки. Рішення так само може бути пізніше переглянуто при наступному оновленні списку у разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.

«У разі ухвалення, рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік», - підкреслив Ніколенко.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також