Усі лікарні України підготують до роботи в умовах блекауту – МОЗ
10:00 21.11.2022
256

Усі медичні заклади України мають бути готові до роботи в умовах блекауту, заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Лікарні та інші медичні заклади мають перелаштовувати систему, щоб у разі позаштатних ситуацій бути забезпеченими світлом, теплом й водою.

За словами міністра, зараз уже всі медичні заклади, які надають стаціонарну та екстрену допомогу, мають генератори. У разі вимкнення світла в більшості з них генератори спрацьовують автоматично протягом кількох секунд.

«Ми маємо бути готовими до найгірших сценаріїв, коли світла може не бути по кілька днів, а лікарні повинні продовжувати функціонувати та рятувати найголовніше – життя людей. Водночас, коли в населеному пункті тривалий час не буде світла, то в лікарнях повинні бути передбачені окремі блоки, які виконуватимуть роль пунктів незламності, на зразок тих, що зараз відкриваються в Херсонській області», – сказав Ляшко.

МОЗ спільно зі Світовим банком очали проєкт із закупівлі ще додаткових 1100 генераторів, які мають з’явитися в українських лікарнях. Ще 170 генераторів для медзакладів надасть ВООЗ.

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також