Українська економіка через війну втратила близько $100 млрд.
18:29 11.05.2022
254

Оцінки фізичних економічних втрат України під час війни стартують від $90 млрд, тобто приблизно від половини минулорічного ВВП. Найбільше через вторгнення Росії постраждали українська інфраструктура та нерухомість – разом вони зазнайли руйнувань щонайменше на $64 млрд.

Про це повідомляє Forbеs із посиланням на дані НБУ.

«За оцінкою Національного банку, втрати фізичного капіталу через війну зараз перевищують $92 млрд. Така оцінка є близькою до розрахунків Київської школи економіки та Міністерства економіки України, але структура завданої шкоди відрізняється», - йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що загалом за розрахунками різних економістів втрати економіки стартують від 90 млрд дол. – це майже половина минулорічного ВВП. Розбіжності в оцінках пояснюються різним розумінням суті економічних втрат та методиками оцінювання.

Про фінальні цифри можна буде говорити після війни, коли буде можливість повноцінно проаналізувати втрати в кожному із сегментів економіки, вважають у Нацбанку.

Як повідомлялось, у парламентському Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вважають, що для відбудови всього того, що зруйнували або пошкодили російські загарбники, необхідно від 600 млрд до 1 трлн доларів.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також