В Україні 60% ВПО втратили роботу
12:03 04.08.2022
256

В Україні 60% внутрішньо переміщених осіб, які мали роботу до свого переміщення, втратили її.

 

Понад 6,6 млн осіб в Україні є внутрішньо переміщеними, згідно з даними дослідження, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ) із 17 до 23 липня. Ця цифра становить 15% від загального населення України і дещо зросла у порівнянні з кінцем червня, коли МОМ нарахувала близько 6,3 млн ВПО. Люди продовжують виїжджати зі сходу, півдня та півночі України. 

Водночас 5,5 млн раніше переміщених осіб повернулися додому – абсолютна більшість із них була в переміщенні всередині України і 16% повернулися з-за кордону. Основними регіонами повернення є Київ та Київська область, а також Харківщина, Одещина та Чернігівщина. 

Ситуація з працевлаштуванням внутрішньо переміщених осіб залишається доволі критичною і є однією з причин, що підштовхують людей до повернення. За даними МОМ, 60% осіб, які мали роботу до свого переміщення, наразі її втратили. 9% внутрішньо переміщених осіб не мали жодного доходу з початку війни, а 35% повідомили, що місячний дохід їхньої родини не перевищує 5 тис грн, що на 1500 грн менше за мінімальну зарплату в Україні. 

Дослідження МОМ також засвідчило гострі потреби із підготовкою до зими як у внутрішньо переміщених осіб, так і у тих, хто повернувся та тих, хто не залишав дому із початку повномасштабної війни. 44% від усього опитаного населення сказали, що їм потрібна допомога з утепленням житла, таким як ремонт чи заміна вікон. А 26% внутрішньо переміщених бояться, що їм доведеться залишити своє нинішнє помешкання, оскільки воно не матиме достатнього опалення та теплоізоляції, щоб прожити в ньому зиму.

Читайте також