В Україні планують провести перевірку транслітерації імен в закордонних паспортах
13:04 27.09.2021
383

В Україні планують провести всі закордонні паспорти на транслітерацію – на правильність написання імен та прізвищ. Це потрібно для того, щоб адаптувати написання з міжнародною таблицею транслітерування.

Про це розповіла голова Нацкомісії зі стандартів державної мови Орися Демська на телеканалі "Україна 24", передає РБК-Україна.

Вона зазначила, що ця перевірка потрібна, щоб при необхідності гармонізувати транслітерацію з міжнародними стандартами.

При цьому, за її словами, на сьогодні не можна сказати про наявність потреби в зміні транслітерації.

"Час від часу такі правила потрібно переглядати. Міжнародний стандарт та українська мова в міжнародному транслітераційному стандарті присутні, датовані 1995 роком. Це міжнародна стандартна таблиця транслітерування, очевидно, що вона не буде переглядатися найближчим часом. Чи будемо ми переглядати? Ні", - пояснила Демська.

Вона додала, що перевірка потрібна для того, щоб подивитися наскільки гармонізовано або не гармонізовано з міжнародними стандартами та виправити за потреби. Це пов'язано з тим, що транслітерація орієнтована на міжнародний вектор України.

"Як вийде на практиці - подивимося, які рішення прийме комісія, які будуть рекомендації Інституту української мови. За законом комісія повинна свої рішення обговорювати з Інститутом української мови, іншими науковими установами, які займаються українською мовою", - додала голова Нацкомісії

 

 

Автор: Іван Петрик
Читайте також