В Україні змінились правила перетину кордону
11:02 30.07.2021
267

Уряд змінив правила перетину кордону для протидії штаму «Дельта» коронавірусу. Нові правила перетину кордону України

 ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ обов'язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та один з таких документів:

  •  негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  •  документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

 Якщо документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ, відсутній, іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює застосунок «Вдома» та бере на себе зобов'язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

 Перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ за умови наявності одного з 2 документів:

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію;
  •  довідка 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19.

 ІНОЗЕМЦІ З ПОСВІДКОЮ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ перетинають кордон безперешкодно за наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Якщо такі документи відсутні – самоізоляція.

 У разі неможливості використати застосунок «Вдома» громадянин перебуватиме в обсервації.

 Застосунок «Вдома» НЕ КОНТРОЛЮЄ І НЕ ОБМЕЖУЄ ПЕРЕСУВАННЯ користувача перші 72 години після перетину кордону. Застосунок контролюватиме самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

 ДЛЯ ВСІХ НЕВАКЦИНОВАНИХ ОСІБ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ГРОМАДЯНСТВА, ЯКІ ПРИБУЛИ З РОСІЇ ЧИ ІНДІЇ та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, ДІЯТИМУТЬ БІЛЬШ ЖОРСТКІ ПРАВИЛА перебування на самоізоляції. Зокрема для них буде встановлена обов'язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

 ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КПВВ за відсутності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, або довідки 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19 (крім осіб до 18 років), потрібно буде здати безплатний експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також