Вчені створили робота-щура, який може шукати людей під завалами
12:00 22.04.2022
291

Група вчених під керівництвом професора Цинь Ши з Пекінського технологічного інституту розробила робота-щура, який здатний рухатися під завалами та шукати людей, - як повідомляє «НВ», дослідники надихалися сірим щуром, компактні розміри та будова тіла якого дозволяють йому проникати у вузькі місця.

Вчені змогли скопіювати морфологію та тип переміщення у просторі щурів. Вони повторили траєкторію руху всіх суглобів тварини, щоб отримати стійкий і моторний механізм.

Робот отримав назву SQuRo, він може присідати, ходити, повзати та повертати, а також відновлюватися після падіння. Механічний щур контролює свої кінцівки та шию, щоб регулювати центр тяжіння.

Під час польових випробувань SQuRo успішно пройшов нерівний вузький прохід шириною всього 90 міліметрів, подолав перешкоду та досяг стабільного пересування схилом з кутом 15 градусів. У перспективі робота-щура можна буде використовувати для пошуку людей під завалами.

Основна перевага SQuRo - маневреність і компактний розмір. Але крім можливості пролізти в важкодоступні місця, робот зможе також нести невеликий вантаж. На випробуваннях він показав стійкість при навантаженні 91% від власної маси, яка становить 220 грамів.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також