«Велика реставрація»: які об'єкти увійшли до програми
18:30 01.07.2021
262

У Міністерстві культури заявили, що 80% культурно-історичних пам'яток в Україні потребують серйозної реставрації, ще 30% – перебувають в аварійному стані. Щоб вирішити проблему, в рамках «Великого будівництва» стартує проєкт «Велика реставрація». У травні міністерство вже обрало 109 об'єктів для участі в програмі. Реалізація проєкту має розпочатися в 2021-му, на це в держбюджеті передбачено 2 млрд грн. А загалом за три роки планують відновити близько 150 об'єктів. 

Визначено 109 об'єктів для програми Велика реставрація. Які пам'ятки потрапили в список – на інфографіці.

Вінницька область до програми не потрапила, крім неї до програми наразі не потрапили ще дев’ять областей (Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Житомирська, Луганська, Миколаївська, Одеська та Херсонська), та тимчасово окупована АРК.

Нагадаємо, що Вінниччина на першому місці в Україні за кількістю палаців. Разом з тим, багато з них потребують відновлення. Крім цього, в області є низка інших пам’яток, які потребують реставрації.

Однак у Києві в рамках «Великої реставрації» планують відремонтувати об'єкти в Києво-Печерській Лаврі і Софії Київській. У список також потрапив оперний театр, Національний художній музей, Києво-Могилянська академія, Музична академія імені Чайковського, Будинок органної і камерної музики, а також Прибутковий будинок.

У Львові хочуть відреставрувати оперний театр, драматичний театр, галерею мистецтв імені Возницького, бібліотеку імені Стефаника, Львівську політехніку і університет імені Франка. З Харкова до списку об'єктів потрапила університетська церква і бібліотека імені Короленка.

Програма «Велика реставрація» охопить також заповідники. Приведуть до ладу заповідники в Белзі, Бережанах і Кам'янці, заповідники «Качанівка» (Чернігівська область), «Батьківщина Тараса Шевченка» (Черкаська область), «Хотинська фортеця» (Хмельницька область), «Чигирин», «Замки Тернопілля» (Збараж), «Глухів», «Чернігів стародавній», «Поле Берестецької битви» (Рівненська область), «Давній Галич», Шевченківський національний заповідник (Канів), Кременецько-Почаївський заповідник.

Крім того, в програму внесли дендропарк «Олександрія» в Білій Церкві і замки в Луцьку і Меджибожі.

Джерело

Читайте також