Вінницька прокуратура попросила Свитка не втручатися в слідство
20:53 26.05.2016

Він вже кілька років намагається відновити справедливість стосовно побиття його сина правоохоронцями.

Як стверджує батько, сина кілька років тому побили міліціонери, при чому, Юрій тоді заступився за батька. Усі ці роки тривала судова тяганина, потім Юрій пішов на війну, загинув, як герой. Зрештою, цей високий статус підтвердив президент Петро Порошенко, присвоївши звання Героя України (посмертно).
А у справі побиття Юрія все ще зяють «чорні дірки». І от за допомогою Коаваленко-старший звернувся до голови обласної ради Сергія Свитка. Свитко ж звинуватив прокуратуру в бездіяльності. І пообіцяв звернутися до генпрокурора Віктора Шокіна про бездіяльність місцевої прокуратури. А на сайті Вінницької облради з’явилася публікація: «Правоохоронні органи області не реагують на звернення Віктора Коваленка – батька загиблого у зоні АТО Героя України».

Прокуратура Вінницької області провела перевірку, і виявила, що «підтверджено те, що викладені у публікації доводи щодо бездіяльності правоохоронних органів Вінниччини є безпідставними та свідчить про недостатню обізнаність працівників Вінницької обласної ради з дійсним станом справ», - йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури.
Далі у прокуратурі області повідомили, що впродовж 2014 року Вінницька обласна Рада двічі скеровувала звернення Коваленка В.О. до прокуратури області для розгляду по суті. Відповідно до чинного законодавства, такі звернення є констатацією факту, що проведення перевірки за доводами заявника не належить до компетенції голови облради, якому воно було адресоване. 

У прокуратурі також повідомили, що там отримали оригінали скарг Коваленка В.О. з супровідними листами, підписаними головою обласної ради Сергієм Свитком. І в яких не було викладено ні позиції Вінницької обласної Ради, ні будь-яких прохань чи пропозицій по суті скарги. 
«Таким чином, твердження Свитка С.М. про те, що Вінницька обласна рада зверталась до прокуратури області з питань, піднятих Коваленком В.О. на особистому прийомі, не відповідають дійсності. Крім того, Законом України "Про звернення громадян" не передбачено обов’язку органу, який прийняв до розгляду звернення, повідомляти про його результати інших осіб, крім заявника», - повідомили у прокуратурі області. 

Тут слід пояснити: прокуратура говорить про те, що батько Юрія Коваленка звернувся до прокуратури з особистим зверненням, і та не мала повідомляти Коваленка-старшого особисто, а не через обласну раду.

Також в прокуратурі повідомили, що страва про хуліганське побиття Юрія Коваленка триває з 2011 року. І прокуратура забезпечує всі дії по цій справі.
«Крім того, на даний час триває слідство у кримінальному провадженні за фактом хуліганських дій стосовно Коваленка В.О. Прокурори і слідчі прокуратури, здійснюючи свої функції, є незалежними від будь-яких органів та інших посадових осіб і підкорюються тільки закону. Звернення представників влади, інших посадових осіб до прокурора з приводу конкретних справ і матеріалів, що знаходяться у провадженні прокуратури, не можуть містити будь-яких вказівок або вимог щодо результатів їх вирішення. Вплив у будь-якій формі на прокурора чи слідчого з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків заборонено чинним законодавством».
Таким, чином прокуратура попросила Свитка не втручатися в хід слідства.
Тож, наступний хід вже за Сергієм Свитком…