Вінничан із особливими потребами, навіть пенсіонерів, навчають роботі зі смартфонами
19:12 10.07.2024
270

У Вінниці триває серія тренінгів для людей із порушеннями зору щодо опанування звукових програм на смартфоні. Вони відбуваються в рамках грантової програми на базі підприємства незрячих. В липні навчається вже друга група, яка складається із 15 слухачів. Це люди різного віку — від молоді до 73-річного кандидата наук Миколи Бичкова. Їх вчать два кваліфіковані тренери.

Курси є дуже корисними. В групі я вивчила деякі речі і прийоми, яких раніше не знала. Ще піду на індивідуальні заняття, — сказала слухачка курсів Наталя Слюсарчук.  

Наприкінці тренінгів організатори узагальнять свій досвід у посібник, озвучать його і розповсюдять по всій Україні. Про це розповів голова Вінницької обласної організації Українського товариства сліпих Віктор Зелінський.   

 Пенсіонери цілком спроможні опанувати звукові програми на телефоні. Приміром, у першій групі активно і успішно займалася Діна Канівець, якій вже за 80 років, — сказав Віктор Зелінський.      

Під час одного із тренінгів учасники колективу художньої самодіяльності влаштували невеличкий концерт. Цікаво, що під час нього не було електрики. Тому музики виступали без музичного супроводу або під гітару чи баян. Переважно лунали українські народні пісні, які не потребували обробки за допомогою апаратури.      

Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС

Автор: Анна Макарчук
Читайте також