VINNYTSIA JAZZFEST-2021: Восени Вінниця вже у 25-й раз стане джазовою столицею України
15:01 20.08.2021
306

Вперше за 25 років проведення концерти найстарішого джазового фестивалю незалежної України пройдуть на території знакового і символічного місця, що поєднує Вінницю зі всім світом -  у Вінницькому аеропорту.

1 жовтня на грандіозному відкритті ювілейного VINNYTSIA JAZZFEST-2021 глядачі побачать культовий бродвейський мюзикл «Сімейка Аддамсів» литовських постановників та кращих артистів Національної оперети України.

2-3 жовтня з ексклюзивними концертними програмами виступлять кращі українські джазові музиканти, всесвітньовідомі джазмени зі Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю та Польщі і перший Всеукраїнський сесійний молодіжний джазовий бенд!

 Особливо важливою подією фестивалю стане презентація першої «Ретроспективи українського джазу» - у короткометражних фільмах, унікальній фотовиставці та виданні, що вийде українською та англійською мовами, вперше буде відтворено хронологію становлення джазової музики в Україні за всі 30 років незалежності України.Партнери проєкту: Український інститут та Український центр культурних досліджень, Jazzography in UA.

Фестиваль реалізується в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду і Державного агентства розвитку туризму.

— Срібний VINNYTSIA JAZZFEST має підназву «Джазовий порт». Така гра слів: «порт» — «портал», тобто — перенесення у часі, — розповідає продюсер VINNYTSIA JAZZFEST, заслужена артистка України Ірина Френкель. — Починаючи з 1991 року, кожні п’ять років в Україні були ознаменовані появою нових гучних імен та джазових колективів. Тож під час «Джазового порту» VINNYTSIA JAZZFEST-2021 всі разом ми зможемо відкрити портал часу і згадати, як все було! Кожен день фестивалю буде присвячений «п’ятирічці» Незалежної України із виступами найкращих українських джазових артистів, які є ключовими представниками саме тієї епохи.

2-3 жовтня на VINNYTSIA JAZZFEST-2021 виступлять кращі з кращих:

  1.  «Гордість України» зі світовою славою – неповторний вокальний бенд «ManSound» (Україна)
  2.  Дивовижна LAURA MARTI (Україна) і культовий секстет «Джаз in KYIV» на чолі з легендою українського джазу Олексієм Коганом
  3. Майстри етноджазу - яскрава Дана Винницька та джазовий гурт «Shockolad» (Україна - Польща)
  4. Тріо блискучого піаніста Олексія Петухова з новим проєктом «NORDIC ADVENTURE» (Одеса, Україна) 
  5.  Улюбленці публіки – запальний «Old Fashioned Band» (Україна) з програмою «The Best of Soul»

Окремим сюрпризом ювілейного VINNYTSIA JAZZFEST-2021 стане феєричне відкриття.

1 жовтня о 19.00 на сцені Вінницького театру імені Садовського пройде показ вражаючого бродвейського мюзиклу «Сімейка Аддамсів» Ендрю Ліппа у виконанні славетної Національної оперети України.

люблена історія мільйонів, магічна музика, виняткові декорації та оригінальні костюми, неймовірна кількість пісень, гумору і танцювальних постановок – мюзикл «Сімейка Аддамсів» підкорює з перших сцен і з перших нот. А головне – створений саме для родинного перегляду!

На головній театральній премії України «Київська Пектораль-2019» саме мюзикл «Сімейка Аддамсів» виборов одразу дві перемоги – «краща музична вистава» і «краща жіноча роль» (заслужена артистка України Оксана Прасолова за роль Мортиції Аддамс). 

Із дня прем’єри саме цей мюзикл залишається найбільш відвідуваною і найгучнішою виставою!

Над прем’єрою у Національній опереті України працювала литовська постановча група: режисер-постановник і кіноартист Кестутіс Стасіс Якштас, художник-постановник Гінтарас Макаревічус ібалетмейстер-постановник Дайнюс Бервінгіс, а також знамениті українські митці: диригент-постановник вистави - народна артистка України Оксана Мадараш, режисер - Вікторія Стрейча, хормейстер-постановник –Сергій Нестерук.

Цікаво, що до прем’єри в Україні пан Кестутіс Стасіс Якштас ставив «Сімейку» у Каунаському державному драматичному театрі. Його вистава кожного разу проходить з аншлагами та збирає повну залу глядачів. Режисер впевнений, що глядачі VINNYTSIA JAZZFEST-2021 також закохаються у цей мюзикл.

– У Литві на мюзикл «Сімейка Аддамсів» купують не один і не два квитки. На нього, зазвичай, приходять родинами, адже це – родинна вистава. У ній є мораль і для дітей, і для дорослих. Малеча бачить щось своє, їхні батьки – зовсім інше. Але головне – що вистава нікого не залишає байдужими! – зазначає Кестутіс Стасіс Якштас. – Це відома історія, яка не втрачає своєї популярності, яку всі добре знають із серіалів та фільмів. Історія про родину, що з точки зору інших людей, живе не за тими законами як усі, але, насправді, правильно: з гідністю, повагою одне до одного, з любов’ю, дотримуючись обіцянок. Мюзикл нагадує, що головне у житті – це сім’я. І це дуже важливо та актуально у наш час, адже родини розпадаються через дрібниці, невеликі сварки, побутові розбіжності. Багато хто забуває, що варто шукати спільні рішення, прагнути порозуміння!

Розповідаючи про декорації, художник-постановник мюзиклу Гінтарас Макаревічус, додає: 

– Ми намагалися створити контраст між світлими почуттями родини Аддамсів і темними «потойбічними» декораціями, підсилюючи драматичний ефект. В той самий час, сценічні рішення дуже динамічні, світло постійно змінюються і декорації не тиснуть однозначністю, а моделюють розвиток захоплюючих подій.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також