ВР ухвалила закон, що зобов’язує будувати бомбосховища при зведенні нових споруд
16:00 29.07.2022
261

Верховна Рада України зобов’язала будувати бомбосховища при зведенні нових споруд.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

За прийняття законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій" (№7398) проголосували 280 народних депутатів.

Як уточнюється в пояснювальній записці документа, перші місяці повномасштабної війни в Україні продемонстрували, що можливості системи цивільного захисту населення, що існує в Україні, дуже обмежені. Найчастіше люди змушені ховатися від обстрілів у підвалах будинків та будівлі, які не мають евакуаційних виходів та не обладнані системами вентиляції.

Все це зробило нагальною необхідністю розгорнути в Україні мережу захисних споруд для населення. І це має відбуватися ще на стадії будівництва нових будівель. Зокрема, девелопери мають приділяти більше уваги створенню приміщень подвійного призначення, таких як підземні паркінги із функціоналом бомбосховища.

З-поміж іншого депутати пропонують, щоб у містобудівній документації на регіональному та місцевому рівні зʼявився розділ про інженерно-технічні заходи цивільного захисту. Затверджувати документи в разі відсутності цього розділу буде заборонено.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також
ТЦ Ocean Plaza незабаром відкриється
Суспільство
12:00 06.08.2022
ТЦ Ocean Plaza незабаром відкриється