Як війна змінила співпрацю між українським бізнесом та іноземними постачальниками
14:25 04.07.2024
257

Початок повномасштабної війни суттєво вплинув на взаємовідносини між українським бізнесом та іноземними постачальниками. Більшість вендорів переглянули умови співпраці, що ускладнило фінансовий стан українських компаній. Про це повідомили в "Асоціації ритейлерів України" (RAU).

"Багато постачальників підвищили вимоги до фінансової стабільності та страхування ризиків. Деякі компанії зосередилися на розвитку прямих контактів з українськими підприємцями для мінімізації ризиків," – зазначили в Асоціації.

З початком війни більшість іноземних постачальників, зокрема постачальники техніки та електроніки, почали працювати з українськими ритейлерами лише за умови повної передоплати. До лютого 2022 року майже всі вендори техніки надавали товар під реалізацію. Ця вимога стала додатковим тягарем для підприємців, які через бойові дії вже стикалися з дефіцитом ліквідності та потребою в оперативному відновленні ланцюгів постачання.

Деякі постачальники скоротили або взагалі припинили надання кредитних ліній, що також ускладнило фінансовий стан українських компаній. Це змусило ритейлерів шукати альтернативні фінансові рішення для підтримання своїх операцій.

Початок повномасштабного вторгнення вплинув на економіку України, і бізнес зіткнувся з багатьма проблемами, які вимагали оперативного вирішення. Не виключенням стала й сфера ритейлу, яка значною мірою залежала від імпорту товарів.

Для збереження бізнесу деякі українські компанії змушені були вдаватись до вимушених рішень. Наприклад, мережа техніки і електроніки Eldorado ініціювала процедуру досудової санації для розрахунків з боргами перед постачальниками, які виникли внаслідок бойових дій в Україні. У кінці квітня Господарський суд Києва затвердив план досудової санації, згідно з яким Eldorado гарантовано погашає 30% від суми заборгованості протягом п’яти років, 30% - підлягають списанню, і ще 40% кредитори отримають після відшкодування збитків, завданих росією.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також