З сьогоднішнього дня вступає в силу закон про ринок землі
17:01 01.07.2021
258

Згідно з нововведеннями громадяни нашої країни (фізособи) тепер можуть продавати один одному до 100 гектарів сільгоспземель. При цьому юрособи зможуть брати участь в угодах з 2024 року, а іноземці - після референдуму.

Потенційних покупців буде перевіряти нотаріус, щоб в одних руках не було більше 100 гектарів, особи не підпадали під санкції та не мали причетності до тероризму.

Власник приватної землі може вибирати спосіб продажу, але пріоритет на її покупку має власник ліцензії на користування надрами або орендар ділянки. Комунальна ж земля продається лише на аукціонах.

Які особливості купівлі-продажу сільськогосподарської землі?

  •  Перевірка покупця нотаріусом

Покупця будуть перевіряти на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах. Перевірка проводиться з використанням відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Якщо за результатами перевірки буде виявлено невідповідність таким вимогам – нотаріус відмовлятиме у посвідченні угоди.

А ще набувача або власника земельної ділянки перевірятимуть за суб'єктними ознаками, оскільки визначається перелік осіб, яким за будь-яких умов забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

 

  •  Безготівковість

Розрахунки, пов'язані зі сплатою ціни сільськогосподарських земельних ділянок за цивільно-правовими угодами, провадяться у безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банківській установі.

 

  • Звідки гроші?

 Джерела походження коштів для купівлі земельної ділянки повинні бути документально підтверджені.

 При відкритті ринку землі ЗАБОРОНЕНО:

  • продаж землі іноземцям до рішення референдуму;
  •  продавати державні та комунальні землі;
  • продавати землю, що розташована ближче ніж 50 км до держкордону;
  •  продавати землю громадянам РФ і представникам суб'єктів тероризму;
  •  продавати землю компаніям-офшорам.
Автор: Маргарита Грабова
Читайте також