3 найпопулярніші страхи дітей
17:00 28.03.2018
253

Страхи, народжені в дитинстві, - найстійкіші. Як з ними боротися - читайте далі.

Страх темряви

Страх темряви показує природний страх смерті, небуття. У темряві більше відчувається почуття безпорадності, здається, що ситуація вийшла з-під контролю - адже неможливо контролювати те, чого ти не бачиш. Крім того, в темряві дитині можуть ввижатися всілякі вигадані персонажі - привиди, монстри тощо.

Ніколи не лякайте дитину, якщо вона буде нечемною, що її вкрадуть, вигаданий персонаж забере її до себе та інше. Навпаки, заспокоюйте дитину, скажіть, що вона вже доросла і неповинна нічого боятися. Почитайте разом веселі казки, а також в кімнаті поставте нічник, щоб малюку було комфортно і нестрашно засинати.

Боязнь казкових персонажів

Буває, що дитина дуже вражена сюжетом казки чи мультфільм, і почала боятися когось із героїв. Краще уникайте страшних казок і мультфільмів. Пам'ятайте і врахуйте вікові рекомендації - той сюжет, який дитина легко сприйме в 5 років, в 3 роки може налякати її.

Щоб дитина перестала боятися героїв, можете завести "охоронців" з її іграшок, наприклад, взяти ведмедика і сказати, що він буде захищати малюка від лиходіїв.

Страх чужих людей

Вперше цей страх з'являється у малюків приблизно в 8 місяців, коли вони починають чітко розрізняти «своїх» і «чужих». Але поступово цей страх вщухає, і, якщо у дитини досить соціальних контактів, він починає з задоволенням спілкуватися з оточуючими. Якщо ж малюк мало бачився з незнайомцями, то страх перед чужинцями може проявлятися і в більш пізньому віці.

Тому краще ходити в гості, запрошувати друзів до себе, грати на дитячих майданчиках, записатися на цікаві заняття з малюком чи саму дитину, якщо вона вже трохи старша. Чим більше малюк буде контактувати з оточуючими людьми, тим менше він буде їх боятися.

Джерело: Наша мама

Читайте також