7 сигналів організму, які не варто ігнорувати
16:33 11.06.2017
275
Є певні сигнали тіла, які не варто вважати нормальними. Вони можуть свідчити про серйозні проблеми, які важливо якомога швидше почати лікувати.
Наше тіло постійно надсилає нам сигнали. Утім, досить часто ми не прислухаємося до них або просто не знаємо, як правильно їх інтерпретувати.

Утім організму доводиться платити за всі наші вчинки, починаючи з неправильного харчування і закінчуючи недостатньою фізичною активністю.

Біль, який може свідчити про певні проблеми

Досить часто, коли нас болить щось, ми просто думаємо, що воно мине, тому не хвилюємося.

Зрештою, не потрібно йди до лікаря щоразу, як щось заболіло. А втім, варто звертати увагу на симптоми, які у вас виникають, а особливо на те, як вони змінюються з часом.

Біль – це захисний механізм. Організм використовує його, щоб привернути увагу. Він розповідає нам, що щось негаразд. І оскільки наше тіло розумне, нам не варто ігнорувати його сигнали.

Ось перелік основних симптомів, на які потрібно звернути увагу:

1. Біль у грудях

Якщо він супроводжується задишкою або тахікардією, це може бути попередньою ознакою серцевого нападу. Цей тип болю інтенсивний і виникає будь-коли протягом дня.

Якщо біль локалізований у лівій частині грудної клітки, він може попереджати про серцевий напад. Однак якщо болить праворуч, причин може бути кілька. Серед імовірних варіантів ангіна, аневризми в грудній клітині та напади астми.

Зверніть увагу на болі, пов’язані із серцем. Вони можуть виникати в горлі, лівій руці або животі й супроводжуватися нудотою та запамороченням.

2. Біль у суглобах

Багато людей переконані, що біль у суглобах є нормальним явищем. Це те, що стається, коли ми старіємо.

Однак  варто пам’ятати, що в деяких випадках його причиною бувають травми чи розриви.

Перш за все, якщо ви помітите запалення та почервоніння в області суглобів, це може свідчити про ревматоїдний артрит. Своєчасна медична допомога може зупинити розвиток захворювання. Лікування навіть може запобігти втраті непрацездатності, особливо рук.

Серед інших можливих причин болю в суглобах:

  • гостра ревматична лихоманка
  • гепатит
  • грип
  • подагра
  • остеоартрит

3. Сильний головний біль

Мігрені можуть виникати через втому або надмірний стрес. Щоб їх позбутися, часто ми приймаємо знеболювальні засоби, йдемо спати та забуваємо про проблему.

Проте варто бути обережними. Річ у тім, що іноді головні болі свідчать про церебральну аневризму.

Щоб головний біль і справді свідчив про це захворювання, він має супроводжуватися кількома іншими симптомами, зокрема нудотою, блюванням, чутливістю до світла та звуку і появою візуальних ореолів навколо об’єктів, які світяться.

Якщо проблема досить серйозна, вона може спричинити крововилив і призвести до інсульту. Тому якщо у вас часто виникають голові болі, не ігноруйте їх.

4. Різкий біль унизу живота

Якщо біль виникає в нижній частині живота, цілком можливо, що у вас запалення апендикса.

Зазвичай апендицит проявляється схоже на судоми, які починаються навколо пупка та поширюються вниз до ніг. Також він супроводжується нудотою, гарячкою та запаленням живота.

У випадку жінок, біль у животі може бути симптомом кісти яєчників. Він виникає як з правого боку, так і з лівого.

Коли ці мішечки, наповнені рідиною, тріскають, біль просто нестерпний. Їх залишки потрібно якомога швидше видалити, щоб відновити притік крові до яєчників.

Симптоми хвороби Альцгеймера

Мозок людини також може надсилати їй сигнали, повідомляючи про те, що щось працює неналежним чином.

Попри погіршення когнітивних здібностей, яке є нормальною ознакою старіння, є певні симптоми, які свідчать про серйозну хворобу, – Альцгеймер. Наразі вона невиліковна.

Зверніть увагу на найчастіші симптоми:

1. Забудькуватість

Погіршення пам’яті або проблеми із запам’ятовуванням нової інформації – ось два поширені симптоми цієї хвороби.

Якщо ви не можете пригадати важливі дати, постійно запитуєте одне і те саме, або кілька разів розповідаєте однакову історію одним і тим самим людям, на це варто звернути увагу.

2. Проблеми з прийняттям рішень

Є й інші симптоми хвороби Альцгеймера, як-от: неспроможність дотримуватися плану або виконувати дії, які передбачають думання чи аналіз інформації. Наприклад, ви не можете точно дотримуватися рецепта або виконати чіткі вказівки лікаря.

Водночас Альцгеймер може проявлятися через певні труднощі з виконанням щоденних завдань. Це водіння, запам’ятовування правил гри, увімкнення пральної машини тощо.

3. Дезорієнтація

Зазвичай, коли в людини розвинулася хвороба Альцгеймера, вона може не знати, який зараз день, де вона знаходиться чи куди йде.

Люди з таким розладом часто запитують себе: “Чому я прийшла на кухню?” або “Що шукаю в спальні?”

Варто запам’ятати симптоми цього захворювання, наприклад, людина постійно губиться в місті чи метро, не знає, куди йде, або не може знайти автобусну зупинку, коли хоче повернутися додому.

Читайте також