Білий чи чорний: науковці з’ясували, який хліб є шкідливішим для здоров’я
19:15 18.06.2017

Біологи виявили значні відмінності в реакції організму людини на вживання чорного та білого хліба. Проте науковці не знайшли однозначних свідчень користі і того, і іншого хліба.

Про це повідомляє Headinsider із посиланням на статтю в журналі Cell Metabolism.

Науковець Еран Елінав з інституту Вейцманом в Реховоті (Ізраїль) з групою колег зібрали групу з двох десятків добровольців. Половина з добровольців погодилася харчуватися практично одним чорним хлібом заради науки протягом двох тижнів, а інша половина – білим хлібом. В обох випадках приблизно чверть калорій припадала на хліб, а іншу частину дієти складали звичайні продукти.

Через місяць групи мінялися місцями і починали їсти інший вид хліба, який для них спеціально пекли автори статті. У цей час вчені стежили за станом здоров'я добровольців, спостерігаючи за тим, як змінювалася концентрація глюкози, мікроелементів і білків у їх крові при переході на хлібну дієту та при повній відмові від хліба, а також за змінами в їх вазі, тиску та інших фізіологічних характеристиках.

Як розповів Елінав, ці спостереження привели до несподіваних результатів – перший аналіз зібраних даних показав, що і білий, і чорний хліб приблизно однаково впливали на роботу організму і майже не змінювали те, як працював обмін речовин в організмі добровольців.

Науковці не виявили користі чорного і білого хліба для людського організму

Науковці не виявили користі чорного і білого хліба для людського організму

Здивовані результатами експерименту ізраїльські біологи порівняли те, як організм різних добровольців реагував на білий і чорний хліб. Як виявилося, розкид в реакції організму на пшеничне і житнє борошно був дуже великим. Завдяки цьому для деяких добровольців кориснішим був білий хліб, а для інших – чорний.

Що цікаво, вживання ні того, ні іншого хліба не змінювало мікрофлору, що раніше пов'язували з позитивною дією чорного хліба на здоров'я людини. Чому так відбувається, науковці поки не знають, але вони припускають, що це пов'язано з відмінностями в роботі мікробів мікрофлори, які відповідають за переробку крохмалю, глюкози та інших вуглеводів.

Розкриття цих відмінностей, на думку Елінава і його колег, допоможе нам зрозуміти, який хліб варто їсти різним групам людей, і як особливості в роботі їх організму можуть впливати на успішність або невдачу тих чи інших дієт.

Наступна новина
Читайте також