Експерт розповів, як аптеки заробляють на українцях у розпал епідемій
13:20 09.01.2019
255

Аптеки постійно підвищують ціни на ліки у розпал епідемій. На більш високому рівні вартість медпрепаратів, як привило, тримається аж до початку літа, до тога часу, коли хвороби починають йти на спад. Про такий сезонний вид заробітку української фарми у коментарі УНН розповів керівник Державного фармакологічного центру МОЗ Віктор Чумак.

“У нас ціни традиційно піднімаються у четвертому кварталі, щороку. Тут є і об’єктивні причини — курсові коливання, які не одразу відбиваються на цінах. Є й інші причини — влітку ціни, наприклад, падають, бо люди мало хворіють, а восени завжди йде епідемія. Чи застуда, чи інфекційні захворювання, чи грип. Спалахи йдуть, організм наш так побудований, навесні і восени. І це сезонна річ — ціни на ліки підскакують, тримаються до літа і не падають. Потім трошки знизяться. А потім різко можуть ще більше підніматися. От, наприклад, у мене є дані, я рахував це, листопад 2018 року до листопада 2017-го, тобто за рік, всі ліки подорожчали на 21%. Це — в середньому всі ліки. А ліки від грипу і того більше”, — розповів експерт.

Причиною такого явища Чумак називає відсутність контролю за дотриманням протоколів провізора.

“Є так звані протоколи провізора і, відповідно до цих протоколів, дотримання яких має контролювати, але не контролює Держлікслужба, є чіткий алгоритм, за яким має діяти працівник аптеки, які питання ставити про симптоматику пацієнту — і він орієнтується і може вам запропонувати лікарський засіб. Але, на жаль, цього не дотримуються...”, — додав він.

Читайте також