Любов до фастфуду призводить до старіння організму
Любов до фастфуду призводить до старіння організму
12:44 02.09.2020
261

Фастфуд провокує старіння на клітинному рівні, принаймні до таких результатів дослідження прийшли іспанські вчені з університету Наварра, повідомляє Science Alert.

 Дослідники зазначають, що «люди, які їдять багато промислово переробленої нездорової їжі, частіше зазнають змін, пов'язаних зі старінням, на хромосомному рівні. Споживання продуктів промислового виробництва, що складаються з суміші масел, жирів, цукрів, крохмалю та білків, які до того ж включають штучні ароматизатори, барвники, емульгатори, консерванти та інші добавки, що збільшують термін придатності  і прибуток, призводить до швидшого скорочення довжини теломерів —частин хромосом, які є маркерами біологічного старіння на клітковому рівні. В міру того, як ми старіємо, наші теломери природнім шляхом вкорочуються, оскільки кожен раз після поділу клітин, частина теломера втрачається.

Три або більше порцій так званої "ультраобробленої» їжі в день подвоїли шанси, що у любителів фастфуду теломери  будуть коротшими порівняно з людьми, які рідко вживають таку їжу, повідомляють вчені європейської та міжнародної конференції з ожиріння.

Зокрема, вчені на чолі з професорами Марією Бес-Растролло та Амелією Марті з університету Наварри в Іспанії вивчали дані про стан здоров’я майже 900 людей віком від 55 років, які надавали зразки ДНК у 2008 році, і надавали детальні дані про їх харчові звички кожні два роки після цього.

645 чоловіків та 241 жінку розподілили порівну на чотири групи залежно від споживання фастфуду.

Ті, хто входив до групи з високим  рівнем споживанням, частіше мали в родині серцево-судинних захворювання, діабет та перевищення холестерину у крові, вони також споживали менше продуктів середземноморської дієти - клітковини, оливкової олії, фруктів, овочів та горіхів.

Порівняно з групою, яка їла найменше шкідливих продуктів, інші три показали підвищену ймовірність  —  29, 40 та 82 відсотки відповідно - скорочення теломерів.

Раніше дослідження показали сильний взаємозв'язок між ультраобробленими продуктами та гіпертонією, ожирінням, депресією, діабетом 2 типу та деякими видами раку.

Насамкінець науковці зазначають, що хоча кореляція сильна, але причинно-наслідковий зв'язок між вживанням продуктів, що переробляються з високим рівнем обробки, та зменшенням кількості теломерів залишається спекулятивним.

Читайте також