Медик розповів, як рятувати того, хто отруївся алкоголем
16:22 26.12.2018
254

На новорічні свята кількість харчових і алкогольних отруєнь, як правило, зростає в рази. Якщо є розуміння, що людина отруїлася саме спиртним, то потерпілого ні в якому разі не можна класти на спину. Про ці та інші ази першої допомоги при алкоотруєннях УНН розповів лікар Андрій Роханський.

"До приїзду швидкої, якщо є підозра, як на харчове, так і на алкогольне отруєння, потрібно діяти наступним чином:

перемістити людину на ліжко, і покласти її на бік. Ні в якому разі не варто класти на спину. Адже, якщо у людини піде блювотний рефлекс - це все може потрапити в дихальні шляхи. Можна штучним шляхом викликати блювоту, але це якщо людина при свідомості.

Свіже повітря в квартирі або будинку - ключове. Якщо людина в стані, то варто вивести її на балкон або на вулицю.

Ні в якому разі не можна приймати холодний душ. Хоча багато, до речі, вважає, що таким чином можна отямитись. Також, не можна давати каву. Можна чай і у великих кількостях, не солодкий. Іншими словами - багато теплого пиття", - сказав він.

При цьому Роханський наголосив, що найголовніше, що потрібно зробити, це викликати бригаду швидкої допомоги.

"І далі довіриться фахівцям. Є ще один нюанс - сьогодні легко сплутати отруєння з грипом, так як він дуже часто має схожі симптоми: слабкість, запаморочення, підвищення температури. І тут тільки лікар може правильно визначить причину", - уточнив він.

Читайте також