Медики: відмова від м’яса веде до зменшення мозку
19:30 13.05.2018
252

Вчені з Оксфордського університету дійшли висновку про те, що у людей, які відмовилися від вживання м’яса, головний мозок має тенденцію до зменшення.

Відмова від м’яса – один із стрімко поширюються в наші дні харчових трендів. Люди, які перестають вживати цей продукт, стверджують, що вони починають набагато краще себе почувати. Але оксфордські вчені констатували: відмовою від м’яса людина вчиняє злочин проти власного мозку. Особливо небезпечно, якщо при цьому ще перестають їсти і рибу.

Дослідниками був проведений експеримент за участю людей, які додержувалися у своєму харчуванні принципів вегетаріанства. Вік добровольців становив від 18 до 87 років.

Автори проекту зафіксували різні параметри головного мозку учасників, розмір, електричну активність. Протягом року після цього люди харчувалися у відповідності зі своїми уподобаннями та переконаннями, тобто, не вживали м’ясо-молочних продуктів, а також рибу.

Коли через рік випробовуваних запросили на повторне обстеження, з’ясувалося, що в їх головному мозку відбулися негативні зміни. Сам мозок зменшився в розмірах, крім того, у людей знизилися результати тестів на пам’ять і швидкість мислення.

«У людей, які дотримувалися вегетаріанського раціону вже багато років, розміри мозку зменшилися сильніше, ніж у новачків-вегетаріанців. Всьому виною – нестача вітаміну В12, основним постачальником якого в організм людини є саме м’ясо і риба», – розповіли дослідники.

Вчені підкреслили, що серйозний дефіцит вітамінів групи В незмінно негативно позначається на функції органів центральної нервової системи. Вітамін В12 (кобаламін) важливий для формування еритроцитів і для процесу утворення ДНК, впливає на стан швидко оновлюваних тканин (крові, імунної системи, шкіри та слизової оболонки шлунково-кишкового тракту). В12 приносить неоціненну користь у формуванні нервових волокон і робить позитивний вплив на обмін речовин, рух ліпідів та вуглеводів у організмі.

Дослідники заявили, що порушення мозкової діяльності у вегетаріанців наголошується в 6 разів частіше, ніж у інших людей.

Ukrhealth.net

Читайте також