На Вінниччині змінилася система забезпечення пацієнтів інсулінами
10:30 01.10.2021
256

З початком жовтня в Україні змінилася система забезпечення пацієнтів інсулінами. Таку інформацію подають в Національній службі здоров’я України.

Фінансування програми відбувалось за субвенцією. Такий принцип працює з квітня 2016 року. Відколи діє Програма відшкодування вартості препаратів інсуліну, затверджена Постановою КМУ № 239. Але таких механізм має певні недоліки.

Відтепер реімберсацію інсулінів буде адмініструвати Національна служба здоров’я України. Тоді як починаючи з квітня 2016 року програма фінансувалася за рахунок субвенції. Відтоді діє Програма відшкодування вартості препаратів інсуліну, яка була затверджена Постановою КМУ № 239.

Попередній механізм мав певні недоліки. Йдеться про недостатній розмір субвенції  для забезпечення 100% потреби пацієнтів з цукровим діабетом. Відповідно реалізація програми дуже залежала від рішень місцевої влади, яка повинна була дофінансовувати програму.

Ще одним важливим недоліком є слабкий моніторинг. Тобто чинний реєстр не збирає необхідні дані для того, щоб держава мала повну картину того, як пацієнти забезпечуються інсулінами. Відтак аналізувати та прогнозувати потребу практично нереально.

Джерело

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також