Нічна робота призводить до ожиріння, – вчені
14:36 06.10.2017
254
Вчені з Китайського університету Гонгконга визначили, що спосіб життя людей, які працюють в нічну зміну, веде до розвитку ожиріння, - пишет 24 канал.

"Приблизно 700 мільйонів жителів планети сьогодні працюють або вночі, або позмінно. Ми показали, що високий рівень ожиріння серед таких працівників пов'язаний у першу чергу з характером їх роботи. А ожиріння, в свою чергу, підвищує ймовірність розвитку раку грудей і хвороб серця", – заявила дослідниця Лап-ах Це.

Лап-ах Це разом з колегами з’ясували, як насправді пов'язані між собою робота в нічний час і ожиріння, проаналізувавши висновки приблизно тридцяти наукових робіт, присвячених цій темі. Загалом, в цих дослідженнях взяли участь кілька сотень тисяч добровольців. Китайські медики виявили, що постійна або періодична робота у вечірні та нічні години справді була пов'язана з розвитком ожиріння. В середньому, ризик набрати зайву вагу був на 23-35% вищим у таких людей, ніж у їхніх однолітків, які працюють вдень або які не працюють взагалі. Цей тренд найсильніше проявлявся серед працівників заводів, однак вчені наразі не можуть пояснити, у чому причина. За словами науковців, саме робота в нічний час, а не супутні фактори, такі як шкідливі звички, нездорова їжа або бідність, сприяла розвитку ожиріння. Вчені вказують, що ці висновки варто враховувати урядам всіх держав світу під час розробки та поліпшення трудового законодавства, а також різних заходів з боротьби з ожирінням.
Читайте також