Нобелівську премію з медицини присудили вченим за відкриття нових рецепторів
14:33 04.10.2021
267

Лауреатами Нобелівської премії в області фізіології і медицини 2021 року стали Девід Джуліус з Каліфорнійського університету Сан-Франциско і Ардем Патапутян з інституту Скріппса, що в Ла-Хойя (США). Про це повідомляється на сайті міжнародної премії.

Комітет зазначив відкриття Джуліуса і Патапутяна за відкриттям дотикових і терморецепторів. Так, вчені змогли з'ясувати, які саме рецептори подають нервові імпульси, які дозволяють людині відчути зміну температури (Джуліус) і тиск на тіло (Патапутян).

«Ці проривні відкриття поклали початок інтенсивній дослідницькій діяльності, що веде до швидкого розширення нашого розуміння того, як наша нервова система сприймає тепло, холод і механічні подразники», - наголошується в публікації Нобелівського комітету.

У 2020 році Нобелівську премію з фізіології і медицині стали Харві Олтер, Майкл Хаутон і Чарльз Райс за відкриття вірусу гепатиту C.

5 жовтня стануть відомі володарі премії з фізики, в 6 жовтня - з хімії, 7-го - з літератури, 8-го -премія миру, а 11-го - премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля, заснованої Держбанком Швеції. Як і в минулому році, в грудні 2021 року лауреати Нобелівської премії отримають нагороди в своїх країнах, а не в Стокгольмі.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також