У 2021 році 147 медичних закладів Вінницької області надавали безоплатну медичну допомогу
17:07 23.12.2021
264

Програма медичних гарантій (ПМГ) — це гарантований державою перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які українці можуть отримати безоплатно. Отримати такі медичні послуги пацієнт може в тих медичних закладах, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). ПМГ покриває всю медичну допомогу, від виклику швидкої та звернення до сімейного лікаря до складних операцій. 

У 2021 році 147 медичних закладів Вінниччини надавали медичну допомогу жителям області за програмою медичних гарантій, тобто безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Серед них 10 приватних закладів та 16 лікарів приватної практики. 

За надану медичну допомогу НСЗУ виплатила лікарням Вінниччини у 2021 році понад 4,4 млрд грн. Зокрема: 

● За екстрену медичну допомогу — понад 401,7 млн грн; 

● За послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів 805,6 млн грн; 

● Та понад 2,5 млрд грн за послуги на спеціалізованому рівні. 

“Вже другий рік в Україні працює Програма медичних гарантій (ПМГ). Лікарні Вінницької області, що мають контракт з НСЗУ, отримують гроші за результат своєї роботи. Пацієнти обирали лікарню, зверталися з електронним направленням за медичною допомогою, а лікування оплачувала НСЗУ за єдиними тарифами. 

 

Така система фінансування демонструє свою ефективність. Лікарні отримують оплату за надані медичні послуги і стають більше орієнтованими на потреби пацієнта. А пацієнти отримують безоплатні медичні послуги та фінансові гарантії від держави”,— говорить директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк. 

 

Лікування COVID-19 та вакцинація входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними для вінничан. У 2021 році НСЗУ заплатила за медичну допомогу в стаціонарі лікарень більше ніж 568,9 млн грн. За проведення вакцинації від COVID-19 оплати досягли майже 29 млн грн.

Особлива увага Програми медичних гарантій у 2021 році була зосереджена на наданні таких пріоритетних медичних послуг жителям Вінниччини, як діагностика онкозахворювань, медична допомога при інфарктах, інсультах, допомога при пологах та неонатальна допомога. За ці послуги НСЗУ заплатила медичним закладам Вінницької області майже 215 млн грн. На лікування онкологічних захворювань вінничан, яке часто є тривале і дороговартісне, НСЗУ виплатила 176,6 млн грн. 

У наступному, 2022 році, Програма медичних гарантій продовжить працювати в інтересах пацієнтів. Вимоги до обладнання, медичного персоналу та організації медичних послуг лікарень, які надають пріоритетні послуги, стануть більш жорсткі. Це дозволить покращити якість медичного обслуговування жителів Вінницької області і зменшити їх фінансові витрати на лікування. Національна служба здоров’я і надалі працюватиме над тим, щоб українці могли лікуватися ефективно, якісно й не зазнавати при цьому надмірних фінансових витрат. 

 

Читайте також