Вінницькі хірурги провели унікальну операцію з щелепно-лицевої реконструкції
13:32 20.09.2023
299

Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова успішно провела унікальну операцію щелепно-лицевої реконструктивної хірургії, яка є першою свого роду в регіоні. Операцію з реконструкції та ендопротезування кута та гілки нижньої щелепи з використанням біоінженерних технологій та індивідуального титанового імплантату успішно виконали спеціалісти Клінічного відділення щелепно-лицевої хірургії ВОКЛ ім. М.І. Пирогова під керівництвом Олександра Кобякова.

Підготовка до операції включала в себе комплексні етапи, такі як 3D планування, 3D моделювання, створення 3D моделей та шаблонів, а також виготовлення індивідуального титанового імплантату на основі даних з комп'ютерної томографії пацієнта. Пацієнт мав численні проблеми, включаючи багатоуламковий перелом кута та гілки нижньої щелепи, посттравматичну деформацію та дефект нижньої щелепи, а також дефект контурів нижньої третини обличчя.

Співпраця між хірургічною командою та біоінженером була кропіткою та послідовною, що дозволило досягти прогнозованих результатів операції. Вона відновила анатомічну цілісність нижньої щелепи, відновила функціональну спроможність (здатність відкривати рот та вимовляти слова) та відновила контури нижньої третини обличчя для досягнення гармонії та естетичності обличчя.

Цей випадок є прикладом активного розвитку напряму реконструктивної хірургії голови та шиї в Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова, спрямованого на забезпечення високоякісної медичної допомоги пацієнтам з травмами та деформаціями кісток обличчя різного походження.

Читайте також