Шоколад корисно впливає на роботу мозку: результати дослідження
18:22 10.07.2017
256

Італійські науковці довели, що регулярне споживання какао протидіє різним видам проблем з мисленням та покращує пам’ять і механізми візуальної обробки інформації. Про це розповіли на Science Alert.

Вчені з Університету Аквіла в Італії провели дослідження, де команда добровольців вживала напій какао або шоколадні плитки в малих, середніх і великих кількостях протягом п'яти днів або трьох місяців.

Після експерименту з'ясувалося, що флавоноїди, що містяться в темному шоколаді, покращили в людей робочу пам'ять, через що в них краще зберігалась інформація для вирішення логічних завдань. Особливо корисним шоколад виявився для літніх людей, у яких з'явилися перші ознаки втрати пам'яті.

Цей результат показує потенціал флавоноїдів какао для захисту пізнавальних функцій у вразливих груп населення з плином часу. Зокрема, флавоноїди какао чинять позитивний вплив на серцево-судинну систему і можуть збільшити обсяг крові, яка надходить до мозку. Структури кровопостачання особливо страждають від старіння і, отже, служать потенційним джерелом вікового зниження пам'яті у людей, – зазначили автори дослідження Валентина Сосса і Мішель Феррара.

Читайте також