Створена нова молекула для лікування раку яєчників і підшлункової залози
12:06 19.03.2017
254
Нова молекула, розроблена дослідниками зі Стенфордського університету, може стати одним з найкращих союзників у боротьбі з раком яєчників і підшлункової залози.

Дослідники зі Стенфордського коледжу медицини при університеті Стенфорда в Каліфорнії розробили щось дивовижне. Вони створили молекулу, яка може стати одним із найкращих союзників у боротьбі з раком яєчників і підшлункової залози… І вона може зробити це всього за кілька місяців.

Наразі молекула ще перебуває на експериментальній стадії, але результати тестів, проведених на лабораторних щурах, дуже позитивні. Молекула працює обнадійливо. Вона не тільки зупиняє розвиток раку, але й викликає регресію.

Результати дослідження були опубліковані в різних джерелах, включно з журналом “Stanford Medicine”. Вчені дуже сподіваються, що ми зможемо знайти ліки проти цього серйозного захворювання в найближчому майбутньому.

“Бейсбольна рукавичка” проти раку яєчників і підшлункової залози

Вони називають молекулу “бейсбольною рукавичкою”. Адже саме так вона виглядає і діє. По-перше, вона використовує приманку, щоб “зловити” ракові клітини. Потім вона видаляє їх з гри, так само як бейсбольна рукавичка.

Амато Гіачча – керівник цього важливого дослідження. Він і його команда намагаються знайти нові практичні способи лікування раку яєчників і підшлункової залози.

Ці два захворювання мають багато спільних характерних рис. Тому Гіачча вирішив провести дослідження, яке може бути корисне для обох цих онкологічних захворювань. Ось що вони мають спільного:

 • Обидва ці захворювання, як правило, важко виявити на початковій стадії. Вони також схильні дуже швидко прогресувати.
 • Пухлини з’являються в яєчниках або підшлунковій залозі. Коли їх виявляють, уражені частини органів видаляють хірургічним шляхом.
 • Після цього пацієнт проходить курс хіміотерапії та радіотерапії.
 • Лікування зазвичай дуже агресивне. Пацієнт залишається слабким. На жаль, ці процедури також не усувають ризик повернення раку.

Тепер погляньмо на те, як ця молекула працює і як вона може змінити медицину і лікування раку.

Молекула, яка видаляє з гри ракові клітини

Як ми вже згадували, ракові клітини в яєчниках і підшлунковій залозі розвиваються дуже швидко. До того часу, як пацієнту діагностують рак, інші органи також можуть бути вражені.

 • Рак, який супроводжується метастазами, є великим викликом для дослідників. Він також є джерелом занепокоєння для сімей і пацієнтів.
 • Досі більшість медичних досліджень були спрямовані на пошук шляху сповільнення просування раку, щоб забезпечити пацієнту хорошу якість життя.
 • Однак доктор Амато і його команда розробили молекулу, яка не тільки зупиняє ріст пухлини, але й викликає регресію.

Молекула діє як приманка. Вона поєднує в собі білок з шостого гена, а потім зупиняє ріст пухлини й руйнує її.

 • Вона робить це шляхом зупинки функції рецепторів тирозинкінази – важливих елементів для виживання і росту ракових клітин.
 • Ця молекула, відома також як “бейсбольна рукавичка”, може повністю прищепити пацієнта. Це справді так, якщо лікування поєднати з хіміотерапією для більшої ефективності.

Таким чином, ця молекула руйнує пухлини, і хвороба регресує.

Надії на майбутнє

Дослідження ще знаходиться на експериментальній стадії. Досі результати були апробовані на тваринах.

Ми досі чекаємо на довгоочікуваний перехід до клінічних випробувань. Зрештою, саме пацієнти з раком яєчників і підшлункової залози чекають на лікування своєї хвороби.

Цю молекулу назвали MYD1-72. Вчені сподіваються, що вона зможе надати такі переваги:

 • Це може бути менш агресивна додаткова терапія. Лікування цією молекулою не вплине на нирки й імунну систему пацієнтів.
 • MYD1-72 призвела до 95% лікування захворювань тварин, які не були на просунутій стадії.
 • У випадках метастатичного раку ймовірність успіху становить 51%. Однак у важчих випадках лікарі будуть, як і раніше, залучати хіміотерапію, щоб зменшити активність ракових клітин.

Клінічні випробування почнуться найближчим часом.

Сподіваємося, що результати будуть дуже позитивними. Учені, які проводять це дослідження, передбачають розвиток нових молекул або “бейсбольних рукавичок” для лікування інших видів раку.

А поки ми будемо слідкувати за новими досягненнями.

Читайте також