Україна розробила комбінований ПЛР-тест для виявлення COVID і грипу
15:30 21.12.2020
258

 Українські вчені розробили комбінований ПЛР-тест, яким одночасно можна виявити COVID і два штами вірусу грипу. Тривалість проведення такого тесту складає близько 6 годин.

Про це йдеться в повідомленні Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України в Facebook.

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБіГ) розробили комбінований ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі людини відразу трьох вірусів - SARS-CoV-2 (коронавірусу) та штамів А і В вірусу грипу. Тривалість проведення тесту – близько 6 годин.

З огляду на схожість симптоматики грипу та коронавірусної хвороби, такий ПЛР-тест особливо актуальний зараз, коли в Україні очікують на сезонну епідемію грипу.

«Нові ПЛР-тести перевірено на зразках від хворих, які булі передані нам Центром громадського здоров’я в м. Києві. Сподіваємося на зацікавленість МОЗ комбінованим ПЛР-тестом. Тим часом вчені нашого Інституту завершують розробку тесту, який дозволить в процесі одного аналізу визначити наявність в організмі людини відразу п’яти вірусів, зокрема, дуже підступних щодо дітей - риновірусу та кору»,- говорить директор ІМБіГ академік Михайло Тукало.

.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також