МОЗ планує змінити систему фінансування медицини
15:05 16.03.2017
257

Міністерство охорони здоров’я представило законопроект про нову систему фінансування і організації медичної допомоги та медичних послуг.

Проект законопроекту представив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на засіданні уряду.

 Пропонується прийняти пакет законодавчих змін, головним серед яких є законопроект про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів.

"Головна мета - забути про використання готівкових коштів у відносинах між лікарем та пацієнтом. Середньостатистична українська сім’я платить 4,5 тисячі гривень податків у сферу охорони здоров’я, і cаме з цих коштів повинна фінансуватися галузь", - сказав Ковтонюк.

Пропонується здійснити три головні зміни: зафіксувати обсяг забезпечення медичними послугами і лікарськими засобами, забезпечити персоналізовану плату за медичні послуги та стандартизувати їх у відповідності до міжнародних протоколів.

Законопроектом передбачено створення єдиного національного страховика - Національної служби здоров’я України. Сплачені податки надходитимуть на персональний рахунок пацієнта, з якого оплачуватимуться послуги медичним закладам.

Передбачено перехід на договірні умови всіх медичних закладів України до 2019 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував відправити законопроект на вивчення до Національної ради реформ, а потім до розгляду у парламент.

Економічна правда

Джерело: Українська правда

Читайте також