Смертельна недуга: чому хворі COVID-19 в Україні скоюють суїциди
13:00 30.12.2020
256

Час від часу в Україні з'являються новини про випадки суїцидів серед заражених в "ковідних" лікарнях. Лікарі та психологи поки не знайшли прямого зв'язку між хворобою і ідеями про самогубство. Але й не спростовують вірогідність того, що це пов'язані речі.

Чому пацієнти з коронавірусом здійснюють суїциди? Це питання з'явилося ще на початку пандемії. Вчені з усього світу відразу попереджали про можливе зростання самогубств серед заражених коронавірусом через ізоляцію і карантину.

Один з перших відомих випадків стався в Індії, коли житель штату Андхра-Прадеш запідозрив у себе COVID-19, відокремився від сім'ї і наклав на себе руки. Уже пізніше трагедії відбувалися і серед госпіталізованих хворих в інших країнах.

В Україні про такі випадки стало відомо влітку, коли самогубства серед пацієнтів фіксували в лікарнях Києва, Харкова, Дніпра, Маріуполя. Але точну кількість суїцидів саме серед заражених коронавірусом ні лікарі, ні правоохоронці назвати не можуть.

Видання РБК намагалося зв'язатися з лікарнями, в яких були суїцидальні випадки серед інфікованих коронавірусом. Однак медики в більшості своїй відмовлялися від коментарів, направляючи за офіційною позицією в державні органи.

Психотерапевт Олег Чабан підтверджує: суїцид - поняття складне, оскільки включає як біологічні, так і соціологічні чинники. "Коли ми говоримо про тотальний стрес і дистрес, які викликала пандемія, то зрозуміло, що досить часто людська психіка не може впоратися з надмірними вимогами до себе, до людини", - говорить він.

Не існує важкого або хронічного захворювання, яке б не захопило психічний стан здоров'я, каже Олег Чабан. Коли людина має проблеми, в тому числі пов'язані зі здоров'ям, вонв звертається до близьких, зокрема, щоб виговоритися і отримати підтримку. Якщо цього немає, то, за словами психотерапевта, на самоті людина починає думати тільки про погане.

Психолог Вікторія Гуро, в свою чергу, радить українцям, які перенасичені інформацією про пандемію, робити інформаційні детокси, займатися самонавіюванням, виписувати і вимовляти свої думки.

Матеріал РБК Україна 

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також