В Україні зафіксовано другу смерть від ботулізму
18:40 08.06.2017
254

Фельдшер з Сум загинув після вживання в'яленої риби.

Другу смерть від ботулізму в Україні зафіксували сумські медики. Їм не вдалося врятувати 38-річного фельдшера, госпіталізованого після вживання в'яленої риби, йдеться у ТСН.16:45.

Напередодні пацієнт вийшов із коми і по кілька хвилин міг дихати самостійно. Але вночі його стан різко погіршився. Хвороба протікала так стрімко, що за кілька годин токсин встиг уразити весь організм. Через відсутність в лікарні сироватки проти ботулізму родичі пацієнта змушені були шукати її за кордоном. Через це був згаяний дорогоцінний час.

"На жаль, в Україні не зареєстрована ця сироватка, це ускладнює процес лікування, бо без неї рятувати хворих неможливо. Я сподіваюсь, що після цього випадку впорядкується процес не лише с цією сироваткою, а й з іншими препаратами", - зазначив керівник управління охорони здоров'я Сумської області Сергій Бутенко.

Нагадаємо, захворювання на ботулізм

Ботулізм шириться країною: ще у трьох областях з'явилися жертви отруєння виявлені в кількох областях України, на підприємствах, що реалізовували отруєну рибу, тривають перевірки. Водночас вакцини проти цієї хвороби в Україні немає, а міністр охорони здоров'я Уляна Супрун уникає питань про закупівлі необхідного препарату.

Читайте також