За 2021 рік в Україні проведено рекордну кількість трансплантацій
11:30 06.01.2022
253

За минулий рік в Україні проведено рекордну кількість трансплантацій – 306 операцій, планується подальше збільшення їх кількості, повідомив голова парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький після відвідин з міністром охорони здоров'я Віктором Ляшком та губернатором Київської області Василем Володіним Центра трансплантації органів Київської обласної клінічної лікарні.

"За минулий рік в Україні проведено рекордну кількість трансплантацій – 306 операцій. Одним із лідерів за кількістю проведених хірургічних втручань стала обласна лікарня: за 8 місяців 2021 року медики провели 41 операцію з пересадки нирки. Більше в країні зробили лише два заклади – Національний інститут хірургії та трансплантології імені Шалімова та Клінічна лікарня швидкої допомоги Львова", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Голова Комітету зазначив, що відбулося спрощення процедур забору органів.Однак, все ще залишаються деякі питання, такі як формування запасу ліків для пацієнтів після трансплантації, кадровий дефіцит та післяопераційний нагляд.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також