В ЄС вважають низьким ризик масштабного поширення віспи мавп
20:33 23.05.2022
255

Європейський центр з попередження і контролю захворювань (ECDC), що є профільним агентством ЄС, вважає низьким ризик масштабного поширення віспи мавп серед населення загалом.

Про це повідомляє ECDC.

Як наголошується, віспа мавп не поширюється легко серед людей. Це відбувається лише через тісний контакт, наприклад, через заражені частинки з виразок на шкірі хворого, повітряно-крапельним шляхом у разі тривалого контакту та предмети, на яких збереглись інфіковані частинки.

«За епідеміологічною оцінкою ECDC, ймовірність поширення віспи мавп серед осіб, які мають багатьох сексуальних партнерів - високий. Хоча у більшості хворих під час даного спалаху спостерігаються легкі симптоми, вірус може спричиняти захворювання зі складним перебігом у деяких груп (малі діти, вагітні, люди з ослабленим імунітетом), проте ймовірність «тяжких» випадків наразі важко оцінити. Загальний ризик оцінюється як помірний для осіб, які мають багатьох сексуальних партнерів та низький для населення загалом», - йдеться у заяві агентства.

Агентство зазначає, що у випадку даного спалаху те, що серед хворих багато чоловіків, що мали сексуальний контакт з іншими чоловіками, та характер ураження у деяких випадках дає підстави вважати, що зараження сталося під час статевого акту.

Лікування у разі зараження віспою мавп – симптоматичне і допоміжне. Вакцина від віспи може бути розглянута для профілактики від захворювання близьким контактам хворих, якщо у цих людей може бути тяжкий перебіг захворювання. У випадку тяжкого перебігу може розглядатися застосування противірусних препаратів, наголошує агентство.

ECDC рекомендує європейським країнам подбати про систему швидкого виявлення, відстеження та повідомлення про нові випадки захворювання, та перевірити наявність запасів вакцини від віспи і відповідних противірусних препаратів.

Хворим рекомендується залишатися на карантині до повного зникнення висипу та уникати контакту з людьми зі слабким імунітетом і домашніми улюбленцями, а також протягом цього часу утриматися від тілесного контакту з іншими.

Контактним особам радять відстежувати, чи не з’явились у них симптоми, протягом 21 дня після контакту з хворим.

Також наголошується, що у Європі існує потенційний ризик поширення хвороби від людей до тварин, однак поки що про такі випадки невідомо.

Нагадуємо, щонайменше у 12 країнах підтвердили понад 80 випадків захворювання. Серед них - США, Канада, Австралія, Іспанія, Португалія та Велика Британія.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про розслідування ще 50 можливих випадків і попередила, що їх, ймовірно, буде ще більше.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також