Як підняти рівень дофаміну: продукти і вправи для гарного настрою
20:37 11.08.2016
685

Крім гарного настрою, дофамін допомагає контролювати вагу, рівень працездатності, а також підтримує сердечні і мозкові функції. Без нього ми були б товстими, нещасними і втомленими.

Але якщо знати, як підвищити рівень дофаміну, можна використовувати переваги цієї речовини, що називається, «по команді». Нам це під силу, підняти рівень дофаміну можна вживаючи в їжу певні продукти.

Надмірна вага, понурий настрій і втома — ці слова знайомі багатьом людям. На щастя, підвищенням рівнем дофаміну можна позбутися тих симптомів. Потрібна його кількість позбавить від депресії, допоможе знизити вагу і вдихне в вас життя.

Як підняти рівень дофаміну за рахунок харчування і вправ

Як підняти рівень дофаміну природним способом? Оскільки дофамін синтезується з тирозину, ви можете просто вживати продукти , багаті тирозином, щоб посилити вироблення дофаміну. Ось деякі продукти харчування, що допомагають збалансувати рівень дофаміну:

Риба — є дані, що омега-3 жирні кислоти можуть бути пов’язані з виробленням дофаміну.

Яйця — містять тирозин.

Буряк — містить тирозин, а так само бетаїн, діючий як антидепресант.

Яблука — містять кверцетин, що запобігає дегенерацію нервових клітин; так само підвищує вироблення дофаміну.

Кале (різновид капусти) — багата фолієвою кислотою, що грає роль спускового механізму для вироблення дофаміну.

Масло материнки — багатообіцяюча речовина, що впливає на перепади настрою і мотивацію за рахунок збільшення синтезу дофаміну.

Банани — містять амінокислоту тирозин, з якої синтезується дофамін.

Полуниця і лохина — як і банани, містять тирозин.

Зелений чай — містить поліфеноли, корисні для функцій мозку і серця, а так само стимулює синтез дофаміну.

Такі рослини, як гінгко дволопатеве, кропива, кульбаба та женьшень.

 

Ще один спосіб підвищити рівень дофаміну і простимулювати мозок речовиною чудового настрою — це фізичні вправи. Під час тренувань клітини мозку заряджаються енергією. Так само виробляється багато серотоніну і дофаміну, що вкрай важливо для підйому настрою. Ці речовини здатні викликати особливий стан, відоме як «ейфорія бігуна» (стан особливого підйому, схоже з легким сп’янінням), добре відоме витривалим спортсменам. Сертонін і дофамін поліпшать ваше самопочуття, а почуття щастя і благополуччя, в свою чергу, зміцнять ваше фізичне здоров’я .

Ваше самопочуття залежить від того, чим ви живите своє тіло і як ним користуєтеся. У випадках, коли лікар, недовго думаючи, випише вам антидепресанти, порахувавши, що у вас депресія, пов’язана з хімічним дисбалансом, повязане з відсутністю дофаміну , таке розпорядження може бути абсолютно зайвим. Замість цього, за допомогою потрібної дієти і вправ ви можете підняти собі настрій і зміцнити здоров’я.

Читайте також