Як визначити ранні ознаки гіпотиреозу у жінок
12:21 01.07.2017
254
Попри те, що це хронічне захворювання, при правильному лікуванні, здоровому харчуванні та фізичних вправах, пацієнт може вести нормальне життя без ускладнень.

Регулярні візити до лікаря мають важливе значення для діагностики, лікування захворювання і запобігання його прогресу.

Такі симптоми, як відсутність концентрації, втрата пам’яті або важке виснаження, можуть бути пов’язані зі стресом на роботі чи вдома, але також можуть свідчити про те, що щитоподібна залоза дала збій.

Цей крихітний орган в організмі відповідає за контроль базального метаболічного рівня, за регуляцію гормонів, а також за розподіл енергії по всьому тілу для підтримки роботи різних органів.

2-arterialny-tysk

При появі цього захворювання можуть виникнути такі симптоми:

  • суха шкіра і ламке волосся
  • слабкі нігті
  • виснаження
  • повільні рефлекси
  • погана концентрація і погана короткочасна пам’ять
  • депресія і перепади настрою
  • збільшення ваги
  • чутливість до холоду
  • потовщення шкіри
  • високий кров’яний тиск

Низький рівень гормонів щитоподібної залози робить жінок більш схильними до розвитку цього захворювання. Метаболізм сповільнюється, а імунна система швидко слабне.

Замість того, щоб захистити організм, білі клітини крові починають атакувати щитоподібну залозу, що призводить до появи мікроскопічних пухлин, які зрештою можуть стати злоякісними.

Вагітні жінки мають вживати особливих заходів, адже збільшення маси тіла може призвести до зниження секреції гормонів щитоподібної залози.

На щастя, є багато варіантів лікування, щоб уповільнити розвиток цього захворювання.

Яке лікування найкраще?

3-bil-u-shchyiБільшість проявів хвороби не завжди з’являються одночасно, саме тому медичний діагноз ґрунтується безпосередньо на результатах лабораторних аналізів.

Жінкам віком до 21 року слід звернутися до фахівця, щоб визначити відповідний курс дій відповідно до симптомів.

Цілком можливо, що протизаплідні таблетки або інші гормональні контрацептиви для запобігання вагітності можуть вплинути на ефективність ліків, які призначає лікар. У цьому випадку, ймовірно, пацієнт буде приймати натщесерце індивідуальну дозу левотироксину або аналогічного препарату протягом всього життя.

Трохи складніше призначати правильне лікування, якщо пацієнт має ознаки розладу серця чи легенів. Ось чому так важливо регулярно проходити медогляд, щоб виключити можливі проблеми, пов’язані з цими захворюваннями, а також відстежувати появу негативних побічних ефектів, таких як розлад шлунка або повторюваний головний біль.

Гіпотиреоз часто супроводжується поганою роботою надниркових залоз,яку важко виправити, навіть якщо ви приймаєте похідні тироксину. Саме тому кортикостероїди зазвичай вводять на початковій стадії лікування.

Інше більш відоме ускладнення – гіпофізний гіпотиреоз, який викликає критичне виродження гіпоталамуса.

4-lemonadРекомендації фахівців для жінок, які страждають на цей розлад такі: здорове харчування поряд з високим споживанням рідини, щоб тримати організм зволоженим.

Вправи також грають важливу роль в оксигенації крові, що може принести користь пацієнту, коли буде йтися про цю хворобу.

Домашні та природні методи лікування

Ви можете контролювати дискомфорт, викликаний цим розладом, за допомогою певних природних альтернатив, які допоможуть полегшити процес одужання і поліпшити самопочуття. Ось деякі з найпоширеніших методів лікування:

Квасоля

5-bobyКвасоля містить речовину, відому як ніацин. Ніацин відповідає за стимуляцію секреції стероїдних гормонів, які регулюють рівень стресу і підтримують баланс організму.

Це чудовий спосіб запобігти зростанню рівня кортизолу і знизити рівень захворюваності.

Приготування

Просто замочіть квасолю на ніч і варіть 30 хвилин. Збережіть рідину після приготування.

Як споживати?

Пийте близько півчашки цієї рідини в першій половині дня протягом двох тижнів, а потім зробіть перерву ще на два тижні. Таким чином, ви зможете оцінити ефект і подивитися на реакцію організму.

Чай з медом і м’ятою

6-medЦі два інгредієнти можуть бути ефективним засобом для лікування гіпотиреозу. Вони забезпечують організм такими необхідними поживними речовинами, як залізо і калій.

Приготування

Доведіть до кипіння склянку води, додайте чайну ложку м’яти й трохи меду.

Як споживати?

Пийте цей чай щоранку після сніданку, щоб м’ята не завдавала дискомфорту порожньому шлунку.

Сьогодні гіпотиреоз вражає майже 1000 жінок на рік, але досягнення в галузі науки та медицини вже допомагають контролювати цей дегенеративний стан. Згодом ви почуватиметеся цілком нормально.

Просто ведіть здоровий спосіб життя, дотримуйтеся збалансованої дієти, тренуйтеся регулярно, і ви зможете уникнути багатьох симптомів цього захворювання.

Наступна новина
Читайте також