30 українок потрапили у полон бойовиків
17:30 12.08.2021
264

У полоні російських бойовиків перебуває 295 українців. Серед заручників 30 жінок. Подібну статистику озвучила координаторка «Медійної ініціативи за права людини» Тетяна Катриченко в ефірі "Українського радіо".

Правозахисниця пояснила, що не обов’язково усі ці люди затримані з політичних мотивів (обвинувачуються представниками незаконних збройних формувань у шпигунстві, диверсіях та зраді).

Всі ці люди - громадяни України, тому держава намагається їх звільнити у форматі обміну «всіх на всіх», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, Україна просить про звільнення 30 жінок, серед них: Оксана Паршина, Наталія Стаценко, Олена Зайцева, Олена Федорук, Марина Юрчак та інші.

За інформацією Тетяни Катриченко, деякі з цих жінок досі утримуються у СІЗО, інші - отримали так звані вироки та перебувають у колонії у Сніжному (Донецька область) або у Селезньовської колонії (Луганська область).

Вона зазначила, що існують певні особливості утримання жінок в ув’язненні і це вимагає особливої уваги. Також є жінки, які борються за звільнення з полону своїх рідних, і потребують підтримки.

Тому зараз ми обрали два фокуси: заручниці, які були звільнені протягом кількох обмінів, та жінки-рідні нинішніх заручників, які борються за звільнення своїх родичів. Тому що жінкам, які борються за свободу своїх рідних, загрожує затримання, вони змушені тікати з окупованих територій, і перебувають фактично також у заручниках цієї ситуації, - додала Тетяна Катриченко.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також