З перших днів повномасштабного вторгнення відомі українці – музиканти, співаки, художники, дизайнери, кінорежисери, телеведучі ініціюють самі, або ж доєднуються до різноманітних проєктів та акцій, покликаних допомогти тим, хто найбільш постраждав від бойових дій в Україні. Маючи величезну кількість підписників, шанувальників та неабияку довіру, вони обʼєднують сотні тисяч українців навколо благодійних ініціатив.
2 серпня стартував благодійний арт-проєкт #CULTUREMATTERS метою якого є допомога дітям-переселенцям з окупованих та найбільш обстрілюваних українських міст та територій. Художник Станіслав Тіунов створив колекцію з 10-ти сюрреалістичних чорно-білих принтів у форматі умисного мінімалізму і дилетантизму. Зображення були перенесені на футболки білого кольору, з яких була створена лімітована колекція, гроші з продажі якої підуть на потреби дітей, постраждалих від війни.
В ролі селфі-моделей для лукбуку колекції #CULTUREMATTERS виступили співачка та волонтер Даша Астафʼєва, Найкращий виконавець року за версією музичної премії YUNA-2022 Артем Пивоваров, володарка звання Міс Україна-2021 Олександра Яремчук, блогер Андрій Трушковський, кінопродюсер Олексій Гладушевський, популярні телеведучі та волонтери Тімур Мірошниченко, Нікіта Добринін та Андрій Джеджула.
Колекція футболок білого кольору з принтами виставлена на продаж на сторінці проєкту в Instagram – https://www.instagram.com/culturematters.ua/, вартість футболки становить 999 грн.
На отримані від продажу кошти будуть закуплені м’які іграшки та ігри для розвитку, поділки, розмальовки, альбоми з наклейками для 194 дітей-переселенців з Харкова, Кременчука та Маріуполя, що зараз знаходяться у Суботцівській територіальній громаді на Кіровоградщині та перебувають під опікою благодійного фонду “Можемо разом”.
“Діти є найчутливішими серед нас, вони найбільше страждають від війни, – розповідає Оксана Гуляєва, директор фонду “Можемо разом”, що є ініціатором арт-проєкту #CULTUREMATTERS. – Наш фонд у мирний час спрямовує зусилля на розвиток дітей та молоді. Сьогодні, навіть під час війни, діти мають проживати своє дитинство. Ми плануємо на всі виручені гроші закупити для них м’які іграшки та ігри для розвитку, поділки, розмальовки, альбоми з наклейками, щоб зайняти, відволікти та зацікавити їх”.
В серію принтів арт-проєкту увійшли 10 зі 100 малюнків, що були створені Тіуновим у різні часи протягом 23-х років під впливом подій, що відбувалися у країні. Раніше роботи автора також використовувалися у відеоряді концертів співачки Alloise та як обкладинка синглу Alexey Gorchitza.