До 30-річчя Незалежності України відкрили оновлений Подільський регіональний онкоцентр
11:31 20.08.2021
376

Сьогодні у Вінниці відбулося відкриття реконструйованого приміщення хіміотерапії Подільського регіонального онкоцентру — об’єкту «Великого будівництва».

З державного бюджету на Подільський онкоцентр було залучено 64 млн грн. Також народні депутати від «Слуги народу» виділили субвенцію — 40 млн грн на придбання лінійного прискорювача та КТ. З державного фонду регіонального розвитку 20 млн грн було спрямовано на реконструкцію хіміотерапевтичного корпусу. 

Спільними зусиллями до наявних ліжко-місць додалось ще 40. Було модернізовано вбиральні, маніпуляційні кімнати, кабінети хіміотерапії та ін. Корпус має сучасний ліфт, що розрахований для одночасного користування більше, ніж 10 осіб, доступні вбиральні кімнати, сучасну рецепцію.

«Модернізація хіміотерапевтичного відділення – це вирішення кількох проблем одночасно. По-перше, нарешті  створені належні умови і для пацієнтів, і для медпрацівників. По другезмінився не лише вигляд, а у  палатах встановлені ліжка та крісла для проходження хіміотерапії, а й почато оптимізацію хіміотерапевтичної служби ПРЦО загалом. Зокрема тепер є можливість для повноцінного впровадження амбулаторної протипухлинної терапії, є місце для розташування додаткових ліжок та крісел, завдяки чому нам вдасться зменшити черги і кожен хто потребує хіміотерапії зможе її отримати вчасно,  згідно схеми свого лікування. Більше того, значна частина онкохворих працездатного віку, а їх вчасне оздоровлення дасть змогу зменшити відсоток інвалідізації, значно заощадити бюджетні кошти та зменшити витрати на лікування занедбаних випадків. До речі, одним із головних критеріїв під час реконструкції була доступність.  Тому встановлено ліфт, а у відділенні створено окрему палату для маломобільних верств населення», - зазначив директор ПРЦО Володимир Шамрай.

Володимир Шамрай наголосив, що зміни потрібні були вже давно, тому що за останні 5 років кількість пацієнтів збільшилась на 50 %.  При цьому, приміщення та матеріально-технічна база для обслуговування онкоодужуючих не змінювалась. До того ж, в останні роки завдяки ефективності лікування збільшилась довготривалість життя пацієнтів,   сучасні схеми лікування дозволяють долати хворобу в занедбаній формі, відтак   побільшало пацієнтів, які отримують саме амбулаторну хіміотерапію. Так у порівняні з  2016 р. у 2020 році -  на 83%, за перший квартал 2021 р. (порівнянні з 2020 р.) – кількість хворих збільшилась на 67%.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також