Дослідження: в 2020 році алкоголь став причиною 740 тисяч випадків захворювання на рак
15:01 14.07.2021
491

У 2020 році більше 740 тисяч випадків раку в світі (приблизно 4% від загального числа нових випадків) були так чи інакше викликані вживанням алкоголю. Про це повідомляють Evening Standard і The Guardian з посиланням на дослідження, опубліковане в науковому журналі The Lancet Oncology.

З усіх цих випадків 77% (568,7 тисячі) припало на чоловіків і 23% - на жінок (172,6 тисячі). Найбільше пухлин, пов'язаних з алкоголем, вражали стравохід, глотку, печінку і молочну залозу.

Більшість випадків раку було викликано надмірним і частим вживанням алкоголю, проте 14% випадків виникнення пухлин довелося на помірні форми вживання спиртних напоїв. У зв'язку з цим дослідники попереджають, що навіть невелика кількість алкоголю може помітно збільшити ризик раку.

Дослідження засноване на даних про кількість спиртних напоїв, яке зазвичай вживають жителі різних країн світу. Цю інформацію зіставили зі статистикою того, як часто жителі цих держав страждають від тих форм пухлин, які пов'язують з впливом алкоголю на організм.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також