До Угорщини відтепер можна подорожувати майже без обмежень
11:00 09.08.2021
270

З 7 серпня 2021 року громадяни України можуть перетинати українсько-угорський кордон без обмежень, запроваджених у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу. Лише подорожуючих літаком просять мати негативний ПЛР-тест або сертифікат про вакцинацію. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

У відомстві пояснили, що авіаційний транспорт – виключення, його пасажирам додатково необхідно мати негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, отриманий не пізніше 72 годин на момент в’їзду, або український чи угорський сертифікат про вакцинацію.

Разом з громадянами, які мають сертифікат, також можуть без обмежень в’їжджати діти до 18 років.

Для транзитного проїзду – можуть додатково вимагати документи, що підтверджують право на в’їзд у країну призначення.

“Щодо особливостей перебування в Угорщині, слід пам’ятати – угорські компетентні органи відповідно до чинного законодавства накладають адміністративні штрафи на іноземців, зокрема громадян України, які перевищили дозволений строк перебування в країнах Шенгенської зони до запровадження цими країнами карантинних заходів (штраф від 5 до 50 тис. форинтів/15-150 дол. США). Якщо строк перебування в країнах Шенгенської зони закінчився після запровадження цими країнами карантинних заходів, для уникнення штрафу, громадянам, які перетинають угорський кордон, необхідно документально довести угорським компетентним органам, що вони перебували у карантині, або що документи на продовження строку дозволу були подані до відповідного органу тощо (має бути документ офіційного органу). Водночас кожен окремий випадок підлягає ретельній перевірці та розглядається в індивідуальному порядку”, – нагадали в Держприкордонслужбі.

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також