Скільки заробив бюджет на платних камерах у СІЗО
09:28 13.09.2020
271

Ідея запровадити платні камери у СІЗО неоднозначно сприйнялась суспільством та правниками, але на практиці виявилось, що вона може приносити непоганий прибуток. Отже, в яких СІЗО України можна купити перебування в камері покращеної комфортності та скільки заробив на цьому державний бюджет, – розповіли журналісти 24 каналу.

Ініціатор даного починання Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що саме завдяки платним камерам вдасться побороти корупцію: якщо раніше за кращу камеру платили неофіційно, то тепер це відбувається прозоро і гроші йдуть до бюджетного спецфонду, тому платні камери в СІЗО – не лише джерело доходів, потрібне на облаштування інфраструктури, зокрема й у безоплатних камерах, але й складова боротьби з корупцією. Між іншим, міністр відзвітував, що гроші отримані від "платних камер" вже витрачено на ремонт інших камер. Таким чином, не беручи кошти з бюджету чиновникам все ж вдалось покращити умови перебування в СІЗО не лише для тих, у кого гроші, а й для інших затриманих.

Тепер про вартість перебування в платних камерах: наприклад, у Лук'янівському СІЗО розцінки за принципом «чим довше, тим дешевше» — за добу доведеться викласти 2 тисячі гривень, за тиждень це вже буде 8 тисяч  і 12 тисяч гривень за місяць.

В Запоріжжі перебування в камері покращеного комфорту обійдеться: за добу – 570 гривень; за тиждень – 1 990 гривень;за місяць – 3 410 гривень.

У СІЗО, що у Вільнянському районі доба коштує дешевше – 540, гривень, тиждень – 1900 гривень, місяць – 3 260 гривень.

У місті-мільйоннику – Дніпрі за "задоволення" сидіти в камері покращеного комфорту доведеться викласти: за добу – 880 гривень; за тиждень – 2 200 гривень; за місяць – 3 060 гривень .

Загалом експеримент має тривати до 31 грудня 2021 року. За його результатами приймуть рішення – доцільно його продовжувати і закріплювати на законодавчому рівні чи ні.

Перелік установ виконання покарань, де можна "купити камеру":

"Київський слідчий ізолятор"

"Львівська установа виконання покарань (№19)"

"Чернігівський слідчий ізолятор"

"Запорізький слідчий ізолятор"

"Вільнянська установа виконання покарань (№11)"

"Дніпровська установа виконання покарань (№4)"

"Харківський слідчий ізолятор"

"Полтавська установа виконання покарань (№23)"

"Сумський слідчий ізолятор"

"Старобільський слідчий ізолятор"

"Житомирська установа виконання покарань (№ 8)"

"Хмельницький слідчий ізолятор"

"Чернівецький слідчий ізолятор"

"Вінницька установа виконання покарань (№1)"

"Рівненський слідчий ізолятор"

"Луцький слідчий ізолятор"

"Чортківська установа виконання покарань (№ 26)"

"Закарпатська установа виконання покарань (№ 9)"

"Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)"

"Одеський слідчий ізолятор"

"Миколаївський слідчий ізолятор"

 І нарешті про прибутки: за словами начальника департаменту з питань виконання кримінальних покарань Мінюсту, майора внутрішньої служби Сергія Гречанюка, станом на 26 серпня  за користування платними камерами на рахунки спеціального фонду слідчих ізоляторів надійшло 561 703 гривні.

Читайте також