Україну визнано найбільш економічно невільною країною Європи
16:32 11.09.2020
270

Рівень особистого вибору, захист приватної власності, правосуддя та інші показники в Україні найгірші серед європейських країн, повідомляє Кореспондент.net  з посиланням Fraser Institute

 Україна — єдина європейська країна, що знаходиться в групі економічно невільних країн у рейтингу Економічної свободи за версією  Fraser Institute. Фактично за рівнем економічної свободи Україна має більше спільного з Пакистаном і Таджикистаном, ніж з країнами ЄС.

Правда, країна піднялася в рейтингу на три позиції - зі 138-ої на 135-ту. Незначне поліпшення спостерігається за такими показниками, як чисельність уряду, надійність грошей і свобода міжнародної торгівлі, тоді як правова система і регулювання пішли на спад. Найгіршою залишається ситуація з надійністю грошей(159-те місце у світі) і регулюванням (125-те місце), а найкращою - за штатом уряду (43-тє місце).

  Наприклад, Грузія вперше потрапила до групи найбільших вільних країн у 2005 році, і з тих пір, за винятком 2009 року, незмінно там знаходиться. У свіжій версії рейтингу вона посідає 12-те місце у світі.

 Польща до 2004 року перебувала в третій групі, а після цього піднялася до другого рівня (переважно вільні країни), де знаходиться і зараз. На основі даних за 2017 рік, країна опинилася на 59-му місці.

 Росія довгий час вважалася однією з найбільш економічно невільних країн світу, але у 2004 році ситуація дещо покращилася - і, як результат, вона перейшла з четвертого рівня на третій, де й залишається до сьогодні (85-те місце у світі).

 Одна з найуспішніших пострадянських країн, Естонія, незмінно перебуває в економічно найбільш вільній групі з 2000 року (самі ранні дані - за 1995 рік, вже тоді країна була в другій групі внаслідок ліберальних реформ у 1990-ті роки), і зараз займає 13-ту позицію.

 

Читайте також