Країни G7 погодили граничну ціну на російську нафту
20:28 18.11.2022
255

Країни G7 та Австралія погодились встановити фіксовану ціну на російську нафту замість прийняття плаваючої ставки.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Представники США і країн G7 в останні тижні вели інтенсивні переговори щодо встановлення верхньої межі ціни на морські поставки нафти з росії. Це мало б гарантувати, що санкції ЄС і США, спрямовані на обмеження здатності москви фінансувати своє вторгнення в Україну, не заблокують світовий нафтовий ринок.

За словами джерел, знайомих із цим питанням, країни "Великої сімки" мають намір оголосити, на якому рівні вони встановлять стелю цін на російську нафту наступної середи.

"Коаліція погодилася, що верхня межа буде фіксованою ціною, яка буде регулярно переглядатися, а не знижкою відносно індексованої ціни (ціни, прив’язаної до певного індексу нафти). Це підвищить стабільність ринку і спростить дотримання вимог, щоб мінімізувати навантаження на учасників ринку", – цитує Reuters джерело.

Очікується, що адміністрація Байдена приватно повідомить про запропоновану ціну напередодні зустрічі послів Європейського союзу, запланованої на 23 листопада. Якщо посли ЄС підтримають цю пропозицію, про обмеження оголосять того ж вечора.

Союзники раніше обговорювали встановлення верхньої межі десь між 40 і 60 доларами за барель — діапазон від собівартості видобутку в Росії до довоєнного рівня. Мета обмеження — утримати російську нафту на ринку, щоб уникнути стрибків цін і водночас скоротити доходи Москви.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також