Наступного року малий бiзнес буде зобов’язаний використовувати реєстратори розрахункових операцiй
17:15 31.12.2021
490

Наступного року в Українi всi платники єдиного податку другої-четвертої групи будуть зобов’язанi використовувати реєстратори розрахункових операцiй. Нововведення працюватиме з 1 сiчня 2022 року.

Про це повiдомляє пресслужба Мiнiстерства фiнансiв.

Зазначається, що застосування РРО/ПРРО залишається не обов’язковим для ФОП – платникiв єдиного податку першої групи, а також для окремих категорiй платникiв другої-четвертої груп, яким Кабмiн дозволив замiсть РРО/ПРРО використовувати розрахунковi книжки та книги облiку розрахункових операцiй.

Постановою Кабмiну встановлено, що з 1 сiчня 2022 року при продажу товарiв (крiм пiдакцизних) на територiї села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) якщо:

  • рiчний обсяг розрахункових операцiй не перевищує 167 МЗП (у 2022 роцi – 1,09 млн грн) на один структурний (вiдокремлений) пiдроздiл;
  • така торгiвля не здiйснюватиметься в одному торговельному об’єктi, де також продаються пiдакцизнi товари;
  • такими ФОП не здiйснюється дистанцiйна торгiвля, в тому числi через мережу Iнтернет;
  • сiльськими радами та радами об’єднаних територiальних громад не прийнято рiшення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на територiї вiдповiдних громад.
  • Водночас рiшенням Кабмiну скасовано можливiсть не використовувати РК та КОРО при наданнi послуг хiмчистки, страхування та наданнi туристичних та екскурсiйних послуг. 

Водночас, для платникiв єдиного податку першої групи обов’язок вести облiк товарних запасiв не запроваджується.

Джерело

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також