В Українi скасують акцизнi марки. Що вiдомо?
19:01 30.12.2021
810

В наступному роцi в Українi почне дiяти новий податковий закон 5600. Вiдповiдно до документу в країнi скасують акцизнi марки для звичайних (неiгристих) вин та тестових зразкiв алкогольних напоїв. Нововведення почнуть дiяти з 1 сiчня 2022 року. Про це повiдомляється на сайтi ВР.

Законом передбачено розширення перелiку товарiв, що не пiдлягають маркуванню марками акцизного податку - тестовими зразками алкогольних напоїв та винами натуральними, без додавання спирту, мiцнiсть яких не перевищує 15%, - заявляли у Радi.

Зокрема, мова йде про звичайнi (неiгристi) вина та збродженi напої, фактична мiцнiсть яких вища за 1,2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15%, роз'яснили в Податковiй. За умови, що етиловий спирт, який мiститься у готовому продуктi, має повнiстю ферментне походження.

А також - про тестовi зразки алкогольних напоїв, якi не призначенi для роздрiбного продажу та ввозяться суб'єктами господарювання, що мають лiцензiї на право оптової торгiвлi вiдповiдною продукцiєю, для проведення дослiджень або випробувань, але не бiльше трьох лiтрiв кожного виробу.

Пiд проведенням дослiджень i випробувань мається на увазi калiбрування лабораторного обладнання, проведення дегустацiй, вивчення фiзико-хiмiчних показникiв, дизайну.

Зазначимо, наразi маркуванню акцизними марками пiдлягають усi алкогольнi напої, якi реалiзуються в Українi, з вмiстом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць.

Джерело

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також