Екс-президента Франції Ніколя Саркозі засудили до року позбавлення волі
16:03 30.09.2021
272

Суд в Парижі засудив колишнього президента Франції Ніколя Саркозі до одного року позбавлення волі у справі про незаконне фінансування передвиборної кампанії в 2012 році. Про це повідомляє BFM TV.

Закон не дозволяв кандидатам, які вийшли до другого туру президентських перегонів, витрачати на кампанію понад 22,5 млн євро, розповідало Rfi. Однак витрати Саркозі тоді перевищили 42,8 млн євро, при цьому передвиборні заходи або не проводилися, або проводилися виключно для формальності і їх організація не коштувала великих витрат.

Справа набула неофіційної назви Bygmalion - по імені PR-фірми, що займалася інформаційним супроводом передвиборної кампанії. Влада Франції вважає, що штаб Саркозі використав підроблені рахунки для організованих агентством мітингів, щоб приховати перевищення допустимих витрат. У справі є ще 13 фігурантів, їх звинувачують у підробці документів, розтраті і її приховуванні, а також в шахрайстві.

Саркозі не відправиться у в'язницю і буде відбувати покарання вдома під електронним наглядом. Екс-президент свою провину не визнає і має намір оскаржити рішення суду.

Це вже не перший вирок для Саркозі. У березні він отримав три роки позбавлення волі, з яких два - умовно, у справі про корупцію і «торгівлі впливом». Однак колишній французький лідер оскаржив вердикт суду, тому очікується новий розгляд. В країні також ведеться розслідування справи про орієнтовне фінансування президентської кампанії Саркозі лівійським лідером Муаммаром Каддафі.

Автор: Ася Пишко
Читайте також