Як впливає електроошийник на психіку вашого улюбленця
17:30 14.12.2020
305

Коли в світі собаківництва з‘явилась така чудо-штука, собака сприймалась як біомеханізм, який працює на рефлексах, тому шліфовка навичок, точність виконання команд в собаки вимагались беззаперечно. Тоді не враховували такий фактор як мотивації собаки, ментальна складова, розсудлива діяльність собаки...

Поведінка собаки - це її відповідь на оточуюче середовище, або результат внутрішнього стану собаки.

ЕШО і фізичний стан собаки

Найбільш частини результатами такого приладу є:

- зниження цікавості до оточуючого світу

- апатія

- спроби втечі

- неврози

- шлунково-кишкові захворювання

- безсоння

ЕШО і психіка

- блокує мисленнєву роботу собаки. Поведінка собаки - це спостереження + аналіз + попередній досвід + фізичний і емоційний стан собаки. Собака орієнтується на соціальних партнерів, а струм не показує їй правильну поведінку. Собака не вчиться нічому, крім «не рипайся».

Навіть якщо ви використовуєте принципи позитивної дресировки з собакою і лише деколи використовуєте ЕШО - негативні відчуття після ЕШО зберігаються довше, ніж приємні після тренувань з смаколиками.

- ЕШО формує фобії. Ви включаєте струм, щоб собака не стрибала на людей. Але, крім людей на вулиці є діти, собаки, шуми...і ви не знаєте на що в собаки сформуються негативні асоціації.

- ЕШО приводить собаку в постійний стрес. Собака не може розслабитись, бо з її точки зору вона ні за що отримує біль і постійне очікування болі робить собаку тривожною. І коли ви знімаєте з неї ошийник тривожність все одно зберігається. Собака, яка не може розслабитись не може поводити себе «адекватно».

ЕШО ЦЕ Ж ЛОГІЧНО!

Небажана поведінка + покарання (струм) = бажана поведінка!

РЕАЛЬНІСТЬ

Небажана поведінка, нейтральні дії собаки, емоції + покарання (струм) = невідома поведінка + стрес (травма).

Електроошийник не навчить, не відівчить. Така амуніція лише заганяє собаку в умови, де вона не може контролювати ситуацію, а такий стан є непередбачуваним, хтось закриється в собі, а хтось піде в агресію; хтось зробить це через тиждень, а хтось через рік.

Вчіть собаку жити в світі!

Читайте більше інформації у інстаграм Доброго Зоопсихолога

Автор: Катерина Собко

Зоопсихолог

Читайте також