Фото і відео сотень паломників-хасидів, які намагаються потрапити в Україну через кордон з Білоруссю, незважаючи на заборону на в'їзд для іноземців до кінця вересня, оприлюднила Державна прикордонна служба.

 Зазвичай  в попередні роки в цей час хасиди масово прибували на паломництво в Умань для святкування юдейського нового року Рош га-Шана.

Цьогоріч  українська влада ввела тимчасову заборону на в'їзд для іноземців до 28 вересня, вважається, що приводом для  такої заборони стала саме спроба уникнути масового паломництва в розпал пандемії коронавірусу.

Проте, як повідомляє Державна прикордонна служба, 14 вересня після обіду паломники почали масово прибувати на кордон України з Білоруссю, а"станом на сьогоднішній ранок між пунктами пропуску скупчилося кілька сотень іноземних громадян. Вони не полишають спроб потрапити в Україну, навіть отримавши роз'яснення та чітко усвідомлюючи обмеження в'їзду іноземців", - йдеться в повідомленні ДПС.

 Паломники зайняли проїжджу частину, фактично заблокувавши рух людей та транспорту через "Нові Яриловичі", розповіли прикордонники.

Також пункт пропуску "Нові Яриловичі" в Чернігівській області для переговорів з паломниками приїхав голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко.

 

Читайте також